کد خبر : ۱۶۵۰۴۸
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۹
سخنگوی کاخ سفید دلیل خودداری اوباما از بکار بردن عنوان «مسلمانان افراطی» در توصیف گروه داعش را تلاش این گروه برای مشروعیت بخشیدن به اقدامات تروریستی خود با استفاده از نام اسلام دانست و گفت: بهره گیری از این تعابیر آنها را به اهدافشان می رساند.

به گزارش ایرنا، یکی از خبرنگاران روز دوشنبه درکنفرانس خبری مربوط به تیراندازی در کلوپ شبانه اورلاندو از جاش ارنست پرسید، هیلاری کلینتون گروه های تروریستی را جهادگرایان افراطی خوانده است، موضع باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در این رابطه چیست؟

ارنست در پاسخ گفت، موضع رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص از ابتدا روشن بوده و او آگاهانه از بکار بردن تعبیر'مسلمانان افراط گرا' و یا تعبیرهای نظیر آن درمورد تروریستها خودداری کرده است.
وی افزود: اوباما و دولت او از ابتدا دشمنان خود را در نبرد با تروریسم «تشکیلات تروریستی» خوانده که هدف آنها (تروریستها) تحریف اسلام است.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت: دلیل خودداری مصرانه اوباما از بکار بردن کلمه مسلمانان افراط گرا این است که نمی خواهد به گروه های تروریستی نظیر داعش مشروعیتی ببخشد.

وی اضافه کرد، گروه داعش و سایر گروه های تروریستی به دنبال آن هستند تا به مردم دنیا بقبولانند که نمایندگان اسلام در جهان بشمار می روند درحالی که از نظر دولت اوباما این ادعایی دروغ ،خالی و موهوم است.

جاش ارنست درادامه اضافه کرد: در واقع بیشتر قربانیان اقدامات تروریستی این گروه زنان، مردان وکودکان بی گناه مسلمان جهان هستند.

وی اضافه کرد که در مبارزه علیه این تروریست ها، بسیاری از متحدان آمریکا، کشورهای مسلمان هستند.

سخنگوی اوباما گفت که ائتلاف کشورهای اسلامی در این مبارزه علیه داعش بایستی این پیام را به تروریست ها و مردم جهان برساند که این گروه ها نمایندگان اسلام نیستند.
ناشناس
RUSSIAN FEDERATION
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
اوباما هم روشنفکر دینی شده!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: