کد خبر : ۱۶۵۲۶۱
شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می‌دهد
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
مبین سرمایه
امروز در بازار برق بورس انرژی، تنها در یک سررسید با حجم 1 مگاوات شاهد انجام معامله بودیم.

گزارش بازار:

به گزارش بورس نیوز به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز ‌دوشنبه 95.03.31 در بازار برق بورس انرژی 1 مگاوات برق به ارزش 8 میلیون و 880  هزار ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ قیمت در انتهای دوره شیب صعودی به خود گرفته و در محدوده 370,000 ريال قرار گرفته است. البته حجم معاملات بسیار پایین بوده و نمی‌توان از تداوم روند اطمینان داشت و قابل اتکا نمی‌باشد.

امروز در بازار برق بورس انرژی، تنها در یک سررسید با حجم 1 مگاوات شاهد انجام معامله بودیم. به نظر می‌رسد برخی از شرکت‌های توزیع نیروی برق اعتبار خود را حفظ کرده‌اند تا در صورت تداوم کمبود نقدینگی در بازار و شکسته شدن مقاومت نیروگاه‌ها، خرید خود را در قیمت‌های مناسب‌تری به انجام برسانند و یا در نمادهای دیگر مانند کم‌باری که قیمت پایین‌تری دارند به معامله می‌پردازند.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

بررسی روند نماد 13950409 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950409 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است قیمت در انتهای دوره شیب صعودی به خود گرفته و در محدوده 350,000 ريال قرار گرفته است.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ در ابتدای دوره روند نزولی به خود گرفته و پس از رسیدن به محدوده 533,000 ريال در اواسط دوره به ثبات رسیده و در انتهای دوره شیب صعودی به خود گرفته و در محدوده 563,000 ريال به کار خود پایان داده است.

در این نماد تا به امروز 31  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 19.03.1395 با 20  مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13940409 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

www.mobinsb.com

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: