تعداد بازدید : ۳۰۱۳
کد خبر : ۱۶۶۰۶۰
۲۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
سید ناصر سجادی با بیان اینکه عرضه دو نرخی بنزین از طریق کارت ضرورتی ندارد، گفت: با توجه به شرایط موجود و تک نرخی شدن بنزین و نبود رغبت در مردم برای استفاده از کارت‌های سوخت، نگهداری سامانه هوشمند توزیع بنزین اقدامی اضافی با افزایش بار مالی برای دولت است که باید هرچه سریع‌تر درباره آن تصمیمی جدی اتخاذ شود.

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه رشد مصرف بنزین در کشور گواهی دیگر بر این ادعاست که نگهداری سامانه هوشمند سوخت به همه اهداف پیش‌بینی شده دست یافته و دیگر ضرورتی به حفظ آن در کشور دیده نمی‌شود، تصریح کرد: وزارت نفت اعتقادی به ادامه کار و موجودیت سامانه هوشمند سوخت برای عرضه بنزین ندارند.

 

این مقام مسئول، تاکید کرد: بیش از یکسال از عرضه تک نرخی بنزین می‌گذرد و در این مدت نشانه‌های عدم کارآیی سامانه سوخت به خوبی در جامعه هویدا شده و اکثر دست‌اندرکاران به این امر اذعان دارند که نگهداری سامانه سوخت جز تحمیل بار مالی بر دوش دولت اثرگذاری خاصی نخواهد داشت.

 

وی با اشاره به این‌که سامانه هوشمند سوخت به اهداف تعیین شده دست یافته است، یادآور شد: سامانه هوشمند سوخت با هدف اصلاح قیمت سوخت، کاهش مصرف و جلوگیری از قاچاق سوخت در کشور راه‌اندازی شد که امروز به تمامی اهداف تعیین‌ شده این پروژه ملی دست پیدا کرده‌ایم.

 

به گفته سجادی یکی از دستاوردهای سامانه هوشمند سوخت تک نرخی کردن بنزین بود که با اصلاح قیمت‌ها و اجرای این سیاست شاهد رشد یک درصدی مصرف و قاچاق بنزین هستیم که با تثبیت این شرایط بازگشت به عقب در صورت حفظ سیاست تک نرخی کردن بنزین امکان پذیر نخواهد بود.

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: با نگاهی به رشد ٢ درصدی مصرف بنزین در سال ٩٤ نسبت به سال ٩٣ و رشد یک درصدی مصرف بنزین امسال نسبت به سال گذشته آمارها خود حکایت از موفقیت سیاست‌های دولت برای کنترل رشد مصرف دارد.

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مصرف بنزین در ١٠٤ روز گذشته از امسال را ١,١ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته اعلام کرد و گفت: این درحالی است که مقدار مصرف در  مدت مشابه پارسال حدود ٢ درصد بوده است.

 

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: مقدار عرضه بنزین در ١٠٤ روز نخست سال گذشته روزانه ٧١ میلیون لیتر بود که این میزان در مدت مشابه امسال به روزی ٧١,٨ میلیون لیتر رسیده است، یعنی کمتر از یک میلیون لیتر در روز به مصرف بنزین کشور اضافه شده است.

 

سجادی در پایان خاطرنشان کرد کرد: ضرورت به‌کارگیری کارت سوخت در زمان چند نرخی بودن بنزین، قیمت پایین و قاچاق بالای این فرآورده ضروری بود؛ اما در حال حاضر که این مشکلات در کشور مرتفع شده است، حفظ این سامانه در بخش بنزین بی‌فایده و کار زائدی است که جزء بار هزینه‌ای بر دولت تاثیر دیگری ندارد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
درود بر دولت بزرگ مردان!
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
تو کشورهای همسایه هم به غیر ترکیه که بنزین خیلی گرون تو افغانستان و کردستان فاصله قیمتی خیلی کم شده و در بقیه کشورهای همسایه هم که ارزونتر از ایران قیمت بنزین و در جهان و مخصوصا امریکا که بنزنین لیتری حدود 500 تومان قیمت داره خلاصه حالا این کارت های سوخت الان واقعا به چه درد میخوره خدا میداند
naser
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
فعلا که دارید میتازونید . خواهشا فقط نفرات تان را زیاد کنید !!!!که حد اقل زیاد در صف معطل نشویم
پاسخ ها
بازنشسته
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
افرین ...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
حذف کارت بنزین فقط برای اسایش و راحتی کار قاچاقچیان است.
اکنون دیگر قاچاق مواد مخدر بسیار کم شدهاست.
ماشینها به سوی مرز حرکت میکنند در حالی که بنزین و گازوئئل قاچاق میکنند. و در حال برگشت نیز انسانها را قاچاق میکنند و به داخل کشور میاورند.

کارت سوخت نشان دهنده میزان مصرف هر ماشین است.
با برداشتن کارت سوخت
بنزین .و گازئئل به مرزها قاچاق میشود و بدنبال ان و با کاهش بنزین ,واردات بنزین دیگر توجیح پیدا میکندو بسیاری که بدنبال این موضوع هستند,پورسانت واردات را نیز دریافت میکنند
علیرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
سلام :درسال84که دولت نهم سرکار امدروزانه 65تا70میلیون لیتر بنزین مصرف میشدو پیش بینی شده بودکه مصرف سوخت در ایران تا سال 1390به110تا 120میلیون لیتر درروزخواهد رسیدولی بااجرای سهمیه بند سوخت مصرف کنترل شد ودر سال 90و91سوخت روزانه 60الی65میلیون لیتر بنزین در ایران مصرف می شد.اگرکارت سوخت راحذف کنند چندسالی طول نخواهد کشید ومجددا برقرار میشودچون برداشتن کارت سوخت کارشناسی نیست وبیشتر عقده گشایی است چون میراث دولت نهم ودهم است وبابرداشتن کارت سوخت مصرف بشدت بالا خواهد رفت ودلیلی میشود که بنزین وارد کنند همینطور که امروزمصرف روزانه درایران بین 70تا75میلیون لیتر می باشد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
دولت باید یارانه بنزین را به ساخت و توسعه مترو کرج و مشهد, اراک, اصفهان, تبریز و شیراز و تکمیل مونوریل قم اختصاص دهد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.