تعداد بازدید : ۹۱۹
کد خبر : ۱۶۹۷۳۸
۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
روزنامه فایننشال تایمز روز جمعه در گزارشی از تاسیس بزرگترین صندوق سرمایه گذاری جهان توسط عربستان سعودی و \'سافت بانک گروپ\'، کمپانی ژاپنی فعال در بخش فناوری و ارتباطات، با سرمایه ای بالغ بر 100میلیارد دلار خبر داد.

فایننشال تایمز نوشت: بر اساس بیانیه ای که سافت بانک منتشر کرد، سرمایه این صندوق، که به «چشم انداز سافت بانک» نام گذاری و دفتر اصلی اش در لندن دایر خواهد شد، 100 میلیارد دلار خواهد بود که از این رقم سهم صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان 45 میلیارد دلار و سافت بانک 25 میلیارد دلار است که در طول پنج سال تامین خواهد شد.
این روزنامه انگلیسی افزود: این شرکت در همین حال بیان داشت که در طول پنج سال آینده، سالی 20 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد که این میزان به طور تقریی معادل یک چهارم مجموع سرمایه گذاری های صورت گرفته در آمریکا است.
فایننشال تایمز نوشت: بر اساس داده های آماری انجمن ملی سرمایه گذاری آمریکا، حجم اعتبار این صندوق در ردیف سایر شرکت های سرمایه گذاری آمریکایی می باشد.
این روزنامه انگلیسی با بیان اینکه «سافت بانک و صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان اخیرا حجم سرمایه گذاری هایشان را در حوزه فناوری افزایش داده اند»، افزود: اوایل سال جاری سافت بانک شرکت انگلیسی «آرم هولدینگ» را به ارزش 24 میلیارد دلار خریداری کرد.
فایننشال تایمز اضافه کرد: در همین حال صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان نیز که اغلب در زمینه مواد پتروشیمی و مالی سرمایه گذاری کرده است در چارچوب گسترش سرمایه گذاری هایش در بخش های مختلف اخیرا 3.5 میلیارد دلار به شرکت خدمات مسافرتی مجازی «اوبر» سرمایه تزریق کرده است.
این روزنامه انگلیسی نوشت: پروژه ایجاد این صندوق در چارچوب برنامه عربستان سعودی برای خارج کردن اقتصاد کشورش از تک قطبی بودن تا سال 2030 میلادی می باشد.
فایننشال تایمز افزود: محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعود به شدت تلاش می کند تا از طریق نزدیک شدن با ژاپن و کشورهای آسیایی زمینه تحول در اقتصاد کشورش را فراهم سازد.
این روزنامه افزود: زمانی که او در ماه گذشته از توکیو دیدن کرد با نخست وزیر و روسای شرکت های ژاپنی از جمله «ماسایوشی سان» موسس سافت بانک در خصوص گسترش همکاری های تجاری فی مابین گفت وگو کرد.
فایننشال تایمز به نقل از «ماسایوشی سان» نوشت: با تاسیس صندوق چشم انداز سافت بانک، قادر خواهیم بود تا به شکل گیری شرکت های فناوری نوپا در سراسر جهان کمک کنیم. تا یک دهه دیگر این صندوق تبدیل به بزرگ ترین شرکت سرمایه گزاری در بخش فناوری خواهد شد.
به نوشته این روزنامه انگلیسی، شرکت ها و نهادهای دیگری نیز در این صندوق سرمایه گذاری خواهند کرد.

منبع :ایرنا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: