تعداد بازدید : ۱۱۵۰
کد خبر : ۱۷۰۸۶۸
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲

معاملات فرابورس ایران روز جاری با رشد متغیرهای حجم، ارزش و تعداد دفعات معاملات همراه شد.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران؛ در جریان بازار امروز سه‌شنبه دوم آذرماه تعداد 308 میلیون ورقه بهادار به ارزش حدود 2 هزار و 379 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس مورد مبادله قرار گرفت که نسبت به روز دوشنبه با افزایش این نماگرها همراه بود.

شاخص کل نیز پس از افت و خیزهای مکرر، کماکان در ارتفاع 833 واحدی روز گذشته باقی ماند و نوسان نزدیک به صفر را تجربه کرد. تقابل تاثیرات مثبت و منفی از جانب برخی نمادهای پتروشیمی و فلزات اساسی موجب برایند صفر این تغییرات در پایان بازار و توقف آیفکس در همان ارتفاع پیشین شد.

نمادهای «زاگرس»، «ذوب» و «خراسان» در حالی در بازار امروز بالاترین تاثیر مثبت بر آیفکس را تا سطح حداکثر 0.7 واحد گذاشتند که نمادهای «میدکو» و «مارون» تا سطح 0.5 واحد موجب افت شاخص شدهند و تاثیر منفی بر این نماگر داشتند.

رصد معاملات سهام در بازارهای اول، دوم و پایه نشان می‌دهد در مجموع این سه بازار نماد «حریل» در حالی به‌عنوان پرمعامله‌ترین سهم بازار شناخته شد که نماد «ذوب» بیشترین ارزش معاملاتی را تجربه کرد. در نماد ریل پرداز سیر نزدیک به 12 میلیون سهم به ارزش 16 میلیارد ریال و در نماد ذوب‌آهن نیز تعداد 11 میلیون سهم به ارزش حدود 31 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت. همچنین در مجموع این سه بازار تعداد 125 میلیون سهم در 16 هزار و 476 دفعه دادوستد شد که ارزش آن بیش از 357 میلیارد ریال بود.

نکته قابل ذکر آنکه در پایان بازار نمادهای معاملاتی شركت‌های ريل پرداز سير و شهرسازي و خانه‌سازي باغميشه به‌ترتیب به‌منظور برگزاري مجمع عمومي عادي بطور فوق‌العاده صاحبان سهام و مجمع عمومي عادي سالانه صاحبان سهام که هر دو در روز شنبه ششم آذرماه برگزار می‌شوند، متوقف شدند. نماد معاملاتي شركت گروه فن آوا نیز با توجه به اطلاعات دريافتي مبني بر افشاي اطلاعات با اهميت متوقف شد.

در همین حال بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس امروز دادوستد 1.8 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک‌هزار و 720 میلیارد ریال را به ثبت رساند. در این بازار اعلام شد نماد اسناد خزانه اسلامی مرحله پنجم با توجه به سررسید و تسویه مبلغ اسمی این اوراق در تاریخ نهم آذرماه، در پایان معاملات فردا سوم آذر متوقف خواهد شد.

همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی نیز کماکان روند نزولی قیمت اوراق تسهیلات مسکن ادامه یافت به طوری که در پایان بازار بیشترین قیمت این اوراق به 791 هزار ریال کاهش یافت. به این ترتیب هر ورقه تسه در قیمت‌های بین 736 و 791 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: