تعداد بازدید : ۱۸۸۴
کد خبر : ۱۷۴۶۰۹
نگاه‌ معامله‌گران دوباره به چهارراه استانبول خیره شد
۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
بورس تهران امروز در حالی معاملات متعادلی را در دومین روز معاملاتی سال جدید شاهد بود که عبور نرخ دلار از مرز ۵ هزار تومان و در عین حال ریزش قیمت برخی فلزات اساسی در بازارهای جهانی باعث شد تا امروز گروه‌های پیشرو دست به عصا گام بردارند.
به گزارش بورس نیوز، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دو شنبه 6 فروردین ماه 97 با افزایش 63 واحدی روی رقم 96 هزار و 489 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش یک واحدی عدد 17 هزار و 294 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 13 واحدی به رقم  103 هزار و 202 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش کمتراز یک واحدی به رقم 68 هزار و 207 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 368 واحدی عدد  207 هزار و 221 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 2 واحدی روی رقم یک هزار و 103 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های بانک تجارت با 35 واحد ، پتروشیمی جم با 20 واحد و پتروشیمی خلیج فارس با 18 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی مس ایران با 82 واحد، پالایش نفت اصفهان با 20 واحد و سایپا با 8  واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی بیش از 180 میلیارد تومان نمایش داده شد که این افزایش ناشی از دست به دست شدن بیش 740میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 42 هزار و 815 نوبت داد و ستد بود.

بیشترین ارزش معاملات در بورس تهران شامل معاملات اوراق مشارکت ملی نفت ایران با نرخ سود سه ماهه 21 درصدی، صندوق سرمایه گذاری امین یکم، بانک صادرات ، صکوک مرابحه سایپا و اوراق مشارکت صندوق کارکنان نفت بوده است.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی آما، درخشان تهران، کالسیمین، فیبر ایران، سولیران از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بانک صادرات ایران، حق تقدم خرید سهام پتروشیمی داراب، حق تقدم خرید سهام پتروشیمی جهرم، فرآورده‌های نسوز ایران، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، ایرکاپارت صنعت، بانک تجارت، صنعتی آما، صنعت و تجارت آداک بازگشایی شدند.

امروز در نماد معاملاتی مواد اولیه دارویی البرز بالک کمتر از ۸.۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود. اندکی بیش از ۱.۵ میلیون سهم سپرده‌گزاری مرکزی و تسویه وجوه نیز به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. در نماد پتروشیمی خارک نیز ۹۰۰ هزار سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

براساس این گزارش امروز بازار سهام در دومین روز معاملاتی سال جدید در حالی با معاملاتی کم حجم در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه بود که نوسان دوباره ارز در بازار آزاد باعث شد تا نگاه‌ها دوباره به سمت چهارراه استانبول خیره شود.

روند معاملات بازار سهام در حالی همچنان با حضور معامله‌گران اغلب حقیقی بازار روی نقطه تعادل قرار گرفته که به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت مبهم اقتصادی در سال جدید و در عین حال نگرانی‌ها برای آینده برجام در ماه‌های آینده در کنار انتظار برای استراحت مقطعی قیمت‌ها در بازارهای جهانی باعث شده تا اغلب معامله‌گران به دنبال نقدکردن دارایی‌ها و تبدیل بخشی از سبد سرمایه‌گذاری‌ها به ارز خارجی باشند. این در حالی‌ست که بازار سهام در حال حاضر با فروشندگان پرتعداد مواجه نیست و انتظار برای افزایش نرخ‌های تورمی در اقتصاد باعث شده تا نگهداری سهام به بخشی از استراتژی سرمایه‌گذاران در بازار تبدیل شود.

امروز نماد معاملاتی بانک صادرات ایران همزمان با حمایت بازارگردان این سهم پس از پشت سر گذاشتن نوسان ۲۰ درصدی در حالی بازگشایی شد که در پایان معاملات امروز با صف خرید بیش از ۸ میلیون سهمی در دامنه نوسان مثبت قیمتی به کار خود پایان داد.

در نماد معاملاتی بانک تجارت نیز بازگشایی این نماد معاملاتی در حالی امروز انجام شد که همزمان با حمایت بازارگردان ، اقبال برای جمع آوری این سهم به شکل‌گیری صف خریدهای پرسهم در سقف کامل قیمتی منجر شد.

امروز بازار سهام در حالی متعادل بود که اغلب معامله‌گران حقیقی با توجه به نوسان دوباره نرخ ارز و همچنین ریزش قیمت جهانی برخی کالاهای اساسی ترجیح دادند تا در گروه‌های پیشروی بازار اندکی دست به عصا گام بردارند.

بر اساس گزارش فارس، این در حالی است که اصلاح پورتفو و کاهش قیمت تمام شده خرید با جمع‌آوری سهم‌های ارزان‌تر همچنان در دستور کار معامله‌گران است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"هپکو" به مجمع رفت

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
حسابرس

حسابرس "قبیستو" در مجمع مشخص شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ برگزار شد.
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: