تعداد بازدید : ۸۵۹
کد خبر : ۱۷۴۷۵۹
عوامل افزایش قیمت سکه و طلا؛
۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت : افزایش قیمت دلار ، مناسبت های مذهبی و تبدیل نقدینگی مردم به سکه مهم ترین عوامل افزایش قیمت سکه و طلا در بازار است.
به گزارش بورس نیوز، محمد کشتی آرای افزود: قسمتی از نوسانات طلا طبیعی است ولی بخش دیگری از افزایش قیمت ها به وضعیت بازار بستگی دارد و افزایش قیمت ارز در حال حاضر یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر روی افزایش قیمت طلا و سکه است و ما به همین دلیل هر روز با افزایش قیمت روبه رو هستیم.
وی افزود: 30 درصد تقاضای بازار مربوط به مناسبت های مذهبی است اما مسئله دیگری که این روزها تاثیر زیادی بر روی تقاضای بازار گذاشته تبدیل نقدینگی مردم به سکه است که بسیار مهم است.
کشتی آرای گفت: این در حالی است که با پیش فروش 6 ماهه و یکساله سکه انتظار می رفت قسمتی از این تقاضا کاهش پیدا کند ولی در حال حاضر هر قطعه سکه بهار آزادی با 120 تا 150 هزار تومان حباب همراه است و این حباب باید با حراج ها و واگذاری ها از بین می رفت ولی از بین نرفته و روند افزایشی همچنان ادامه دارد.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار نشان می دهد که عرضه سکه مناسب نیست چون حراج سکه در یک منطقه ای محدودی مثل تهران انجام می شود و این امکان برای بسیاری از شهرستان ها وجود ندارد و بار تقاضای شهرستان ها به تهران منتقل می شود و این عوامل باعث شده که ما هر روز شاهد افزایش قیمت سکه و طلا باشیم.
وی با اشاره به اینکه در دو هفته گذشته انتظار می رفت با توجه به کاهش تقاضا و همچنین کاهش نوسانات قیمت جهانی طلا، قیمت طلا و سکه به یک ثبات نسبی برسد گفت: اما در دو هفته گذشته به خاطر جنگ تجاری چین و آمریکا که باعث شد ارزش دلار کاهش پیدا کند و بسیاری از ارزش سهام در بازارهای مالی دچار نوسان شد و همین موضوع باعث کاهش ارزش دلار و این کاهش ارزش دلار باعث شد قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در چند هفته اخیر برسد و تا هر انس 1350 دلار افزایش پیدا کند ولی در چند روز گذشته با مقداری تعدیل هر اونس طلا به هزار و 334 دلار رسید و انتظار می رفت در بازارهای داخلی هم شاهد کاهش قیمت طلا باشیم اما به خاطر افزایش قیمت ارز و همچنین مناسبت های مذهبی قیمت طلا و سکه همچنان رو به افزایش است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: با شروع پیش فروش سکه و حراج سکه ازجانب بانک مرکزی هم انتظار می رود که با تعدیل قیمت روبه رو شویم ولی افزایش قیمت ارز مانع این کار می شود به طوری که قیمت سکه در چند ساعت اولیه امروز 19 هزار تومان افزایش پیدا کرد.
کشتی آرای درباره مالیات بر ارزش افزوده طلا گفت: تکلیف کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا هنوز مشخص نشده اما امیدواریم در سال جدید این مالیات نه تنها در بحث طلا که باعث ایجاد رکود شده بلکه در تمام صنایع تولیدی و به خاطر افزایش مصرف کالای ایرانی کاهش پیدا کند و تاثیر مثبتی بر روی همه صنایع داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی درباره رشد قیمت طلا در سال 96 گفت: در سال 96 هر قطعه سکه تمام بهار آزادی از یک میلیون و دویست هزار تومان تا یک میلیون و هفتصد هزار تومان افزایش پیدا کرده یعنی حدود 40 درصد افزایش قیمت داشته که بخشی از این افزایش قیمت یعنی حدود 38 درصد آن به خاطر افزایش قیمت ارز بوده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: