تعداد بازدید : ۱۲۵۸
کد خبر : ۱۷۶۸۹۶
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گفت‌و‌گو با بورس نیوز مطرح کرد؛
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: درگذشته سازمان بورس مصوبه‌ای مبنی بر لزوم افزایش سرمایه برای اخذ مجوزها به کارگزاران را داشته که بر همین اساس، سرمایه بسیاری از شرکت های کارگزاری با مصوبه قبلی برای افزایش سرمایه مطابقت نداشت.
روح الله میرصانعی در گفت و گو با بورس نیوز گفت:  با توجه به شرایط فعلی اقتصاد، کارگزاران درآمد بالایی را برای تامین افزایش سرمایه در اختیار ندارند و عملی شدن این موضع مستلزم در اختیار قرار دادن مهلتی به این کارگزاری ها است.

میرصانعی با بیان این مطلب که سازمان در دو نوبت تاکنون به شرکت های کارگزاری برای افزایش سرمایه مهلت داده شده، گفت: وضعیت شرکت های کارگزاری در شرایط فعلی اصلا مناسب نیست و برخی از این شرکت ها حتی در پوشش هزینه های جاری خود نیز با مشکل مواجه هستند، بنابراین این شرایط همراهی سازمان را می طلبد و امیدواریم که سازمان بورس همراهی بیشتری با شرکت های کارگزاری داشته باشد تا این شرکت های کارگزاری بتوانند خواسته های سازمان در خصوص افزایش سرمایه را مرور محقق کنند.

دبیرکل کانون کارگزاران با بیان این مطالب که فروش و جابجایی املاک شرکت های کارگزاری به یکدیگربه منظور ایجاد سود کاغذی کاملا کذب است، گفت: چنین اقدامی در شرکت های کارگزاری اصلا صحت ندارد و چرا اصلا باید به شرکت های کارگزاری املاک را به یکدیگر بفروشند؟

میر صانعی با بیان اینکه اگر شرکتی ملکی را بفروشد، مجددا باید آن را خریداری کند و تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده خاطرنشان کرد: جابجایی املاک ، مستلزم تغییر آدرس کارگزاری ها است و هیچ کارگزاری چنین ریسکی نمی کند که مشتریان خود را با تغییر آدرس از دست بدهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.