تعداد بازدید : ۱۸۵۸
کد خبر : ۱۷۷۴۲۴
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
بازار بورس ایران، طی امروز سه‌شنبه 22 خرداد ماه 97، با رشد 531 واحدی روبرو بود. بررسی روند تغییرات شاخص صنایع نیز حاکی از مثبت بودن روند معاملات در بیشتر صنایع و سبزپوشی آن‌ها بود. در این بین، صنعت محصولات چوبی با سبزپوشی یکدست و صنایع فلزات اساسی، خودرویی و غذایی و آشامیدنی با بیشترین رشد نمادهای گروه‌های‌ خود مواجه بودند.
به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات امروز بازار بورس ایران، حدود یک میلیارد و صد میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش معاملاتی 247 میلیارد تومان معامله شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران، در پایان معاملات امروز، با صعود 531 واحدی ( 0/55 درصدی) روبرو شد و از سقف 96 هزار واحدی عبور کرد.

شاخص کل هموزن نیز همسو با شاخص کل غیرهم‌وزن، با تغییرات مثبت 103 واحدی، به سطح 17550 واحد رسید.

شاخص سهام آزاد شناور نیز همسو با نماگرهای دیگر بازار سهام، روند مثبتی را پی گرفت و با تغییر حدود 937 واحدی به رقم 106 هزار و 233 واحدی دست یافت.

در این بین، بازار اول نیز با تغییرات مثبت 557 واحدی روبرو شد و به سطح 69 هزار و 490 واحدی رسید درحالی که بازار دوم نیز با رشد حدود 168 واحدی، به سطح 199 هزار و 722 واحدی ایستاد.

در ادامه سبزپوشی امروز بازار، فرابورس ایران نیز با تغییر مثبت حدود 6 واحدی ( 53/0 درصدی) روبرو شد و به سطح هزار و 114 واحد رسید.

در بین معاملات امروز، نمادهای شرکتهای فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، معدنی و صنعتی گلگهر، ملی صنایع مس ایران و توسعه معادن و فلزات مجموعا با تاثیر مثبت 416 واحدی بر شاخص کل، موجب صعود این نماگر شدند. در مقابل، نمادهای گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با تاثیر منفی 73 واحدی بر شاخص کل، مانع رشد بیشتر این نماگر شدند.

از دیگر اتفاقات رخ داده در بازار امروز سهام، بازگشایی نماد معاملاتی حق تقدم شرکت سرمایه‌گذاری نیرو و نمادهای شرکت‌های نفت پارس، کربن ایران، الکتریک خودرو شرق، داروسازی زاگرس، فارمد پارس، لوله و ماشین‌سازی ایران، معادن منگنز ایران و داروسازی زهراوی بود.

درمقابل، نمادهای شرکت‌های مخابرات ایران، صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان، صنعتی نیرو محرکه، داروسازی اسوه، صنعتی و معدنی چادرملو، لعابیران، لیزینگ ایران و همچنین حق تقدم نمادهای معاملاتی شرکت‌های بیمه دانا و لبنیات کالبر متوقف شدند.

به گزارش بورس‌نیوز، امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 20 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از 5 و نیم میلیارد تومان معامله شد. همچنین در ایران ترانسفو اندکی بیش از 10 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان بامعاملات کد به کد روبرو بود. بیش از 9 میلیون سهم تجارت الکترونیک پارسیان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

همچنین در پتروشیمی مبین با بیش از 7 میلیون سهم به ارزش از3 میلیارد تومان و در فولاد مبارکه تعداد 7 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده با معاملات انتقالی روبرو شدند.

گفتنی است امروز 5 میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش بیش از 2 و نیم میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و 5 میلیون سهم صنعتی و معدنی گل‌گهر به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: