تعداد بازدید : ۱۰۹۹
کد خبر : ۱۷۷۶۰۵
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
بورس تهران امروز با رشد حدود دو هزار واحدی روبرو شد که فلزات اساسی بیشترین رشد را در بین گروه‌های صنعتی تجربه کردند ضمن آنکه نمادهای این گروه صنعت،ی بیشترین تاثیر را بر شاخص کل گذاشتند.
به گزارش بورس‌نیوز، بورس تهران طی امروز دوشنبه 29 خرداد ماه 97، با رشد 1970 واحدی روبرو بود. بعبارتی، این نماگر توانست با رشد 88/1 درصدی، وارد کانال 106 هزار شود. بررسی روند تغییرات شاخص صنایع نیز حاکی از مثبت بودن روند معاملات در بیشتر صنایع و سبزپوشی آن‌ها بود.

در این بین، گروه‌های صنعتی زراعت، وسایل ارتباطی، محصولات چوبی و چند رشته‌ای با سبزپوشی یکدست نماد های خود مواجه بودند. صنعت فلزات اساسی که تاثیرگذارترین صنعت بر شاخص نیز بود، صعود قیمتی اکثر نمادهای خود را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، در بازارهای جهانی، شاهد افت قیمتی فلزات آلومینیوم، مس و روی هستیم. (میانگین تغییرات قیمت جهانی این فلزات حدود یک درصد بود) بنظر می‌رسد این روند مثبت شاخص امروز بازار در این صنعت و سایر صنایع، روند صعودی بورس تهران در چند وقت اخیر و جذب بالای نقدینگی‌ها به بورس باشد.

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، حدود دو میلیارد سهم و اوراق بهادار به ارزش معاملاتی 529 میلیارد تومان معامله شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران، در پایان معاملات امروز، با صعود حدود 605 واحدی ( 88/1 درصدی) روبرو شد و به سقف 32707 واحدی رسید.
بر پایه این گزارش، شاخص هم‌وزن اما برخلاف شاخص کل، با تغییرات منفی 4/5 واحدی، در سطح 18345 واحدی ایستاد.

شاخص سهام آزاد شناور نیز همسو با نماگر اصلی بازار سهام، روند مثبتی را پی گرفت و با تغییر حدود دو هزار و 500 واحدی به رقم 117 هزار و 677 واحدی دست یافت.

در این بین، بازار اول نیز با تغییرات مثبت 1902 واحدی روبرو شد و به سطح 77 هزار و 770 واحدی رسید درحالی که بازار دوم نیز با رشد حدود یک هزار و 500 واحدی روبرو شد و  به سطح 215 هزار و 519 واحد رسید.

در ادامه سبزپوشی امروز بازار، فرابورس ایران نیز با تغییر مثبت بیش از 11 واحدی ( 97/0 درصدی) روبرو شد و به سطح یک هزار و 213  واحد رسید.

در بین معاملات امروز، نماد شرکتهای ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت و گاز پارسیان، صنعتی و معدنی چادرملو، صنعتی و معدنی گلگهر و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید مجموعا با تاثیر مثبت حدود 1603 واحدی بر شاخص کل، موجب صعود این نماگر شدند. در مقابل، نماد شرکت‌های ایران خودرو و مخابرات ایران با تاثیر ناچیز منفی بر شاخص کل، نتوانستند بر رشد آن اثری داشته باشند.

از دیگر اتفاقات رخ داده در بازار امروز سهام، بازگشایی تک نماد معاملاتی شرکت‌ ملی صنایع مس ایران بود. درمقابل، نمادهای «کمنگنز»، «خزر» و «کخاک» جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی، «چافست» جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، «پارسیان»، «وسپه»، «کاوه» و «وغدیر» به علت تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت و نماد «پارسیان» به علت افشای اطلاعات بااهمیت گروه‌های «الف» و «ب» متوقف شدند.

به گزارش بورس‌نیوز، علی‌رغم ریزش قیمت نفت در بازارهای جهانی، معاملات فرآورده‌های نفتی  در بورس تهران مسیر صعودی خود را پی گرفت. به‌نظر می‌رسد دلیل افت قیمت جهانی نفت اخبار ناامیدکننده از جلسه سران اوپک و انتشار اخباری چون احتمال افزایش تولید نفتی روسیه بود. اما این اخبار نتوانست تاثیر شگرفی بر بازارهای داخلی داشته باشد. شاید روند صعودی بورس تهران در چند وقت اخیر و جذب بالای نقدینگی‌ها به بورس، مهمترین دلیل عدم تاثیرگذاری قیمت نفت جهانی بر بازارهای داخلی باشد.

همچنین امروز شاهد صعود شاخص گروه محصولات شیمیایی بودیم. شاید بتوان علاوه بر جو مثبت بازار، گمانه‌زنی‌ها درخصوص احتمال افزایش رشد قیمت دلار را از دلایل صعود قیمتی نمادهای این گروه دانست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: