تعداد بازدید : ۱۰۱۹
کد خبر : ۱۷۷۶۲۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
کارشناس بازار سرمایه گفت: فراهم‌شدن گردش مالی مناسب بنگاه‌های تولیدی در بورس می‌تواند بهره‌وری را به این بازار تزریق کند بنابراین با بهره‌ور شدن بنگاه‌های فعال در بورس، طبیعتا راندمان بازارسرمایه با رشد مناسبی روبه‌رو شده و این شرکت‌ها می‌توانند درصد سود بیشتری از سایر بازارهای سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران خود اعطا کنند.
عبدالحسین رضوی امیری کارشناس بازار سرمایه با ارزیابی شاخص‌های بازارسرمایه طی چند روز گذشته به بورس‌ نیوز گفت: بیشتر سهام‌های ارزشمند موجود در بازارسرمایه، زیر قیمت اسمی بازار معامله می‌شوند یعنی قیمت سهام‌ بسیار پایین‌تر از ارزش ذاتی خود آمده و تمامی دست اندرکاران بازار سرمایه متوجه این موضوع شده‌اند و حجم مناسبی از نقدینگی سرگردان در بازارهای فرعی اقتصاد به سمت بازارسرمایه آمده است.

وی با تشریح علت‌های ورود نقدینگی به بازار سرمایه اشاره داشت و افزود: با افزایش بی‌رویه قیمت دلار، دولت محدودیت‌هایی برای جلوگیری از افزایش نرخ ارز قائل شده و در نتیجه نقدینگی سرگردان جامعه به سمت سایر بازارهای فرعی همچون مسکن، سکه، خودرو سرازیر شد.

رضوی امیری ادامه داد: اشباع بودن بازارهایی همچون مسکن و خودرو از یک سو و از طرف دیگر ایجاد حباب در قیمت سکه، مقامات دولتی و نمایندگان مجلس را به این نتیجه رساند که درصدد مهار و کنترل حجم نقدینگی بدون برنامه در اقتصاد برآیند چراکه بازارهای فرعی چندان سودی را عاید اقتصاد کشور نکرده‌ است.

مدیرعامل سابق کارگزاری سهم اندیش با اشاره به اینکه باید دولتی‌ها در راستای اقتصادمقاومتی از بورس حمایت کنند، تاکید کرد: اجرای سیاست‌های اقتصادمقاومتی با خروج آمریکا از برجام ضرورت بیشتری پیدا کرده و باید دولتی‌ها در حمایت از بورس برخیزند تا جذب نقدینگی برای صنایع و واحدهای تولیدی کشور از کانال بازار سرمایه عینیت بخشیده شود.

وی افزود: با ورود منطقی سرمایه به کانال بورس کشور، سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به شکل استاندارد و واقعی درآمد و دیگر چشم بنگاه‌های تولیدی حاضر در بورس، به تسهیلات بانکی نخواهد بود بنابراین بنگاه‌های اقتصادی با دارابودن گردش مالی مناسب می‌توانند در راستای تولید با کیفیت گام برداشته و بهره‌وری را به اقتصاد کشور تزریق کنند.

رضوی امیری در پایان خاطرنشان کرد: با بهره‌ور شدن بنگاه‌های فعال در بورس، طبیعتا راندمان بازارسرمایه نیز با رشد مناسبی روبه‌رو شده و این شرکت‌ها می‌توانند درصد سود بیشتری از سایر بازارهای سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران خود اعطا کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: