تعداد بازدید : ۲۰۰۰
کد خبر : ۱۷۷۸۴۸
۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
ظاهرا پس از گزارشات ناامید کننده و اعلام زیان های چند هزار میلیاردی بانک دی در هفته های اخیر، حال نوبت به تعدیلات منفی سودآوری زیر مجموعه های این بانک رسیده است.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، تولید نیروی برق دماوند که مالکیت 96 درصدی این شرکت متعلق به بانک دی می باشد، در گزارش حسابرسی شده سال مالی 1396 خود با اعلام تعدیل منفی 14 درصدی سود خود، بازهم سهامداران خود را نا امید نمود.


در حالی که این شرکت موفق به تحقق سود خالصی 3209 میلیارد ریالی در سال 1395 گردیده بود در سال مالی 1396، تنها 2770 میلیارد ریال سود خالص را به ثبت رساند که بخش عمده ای از این کاهش سودآوری، مربوط به کاهش حاشیه سود ناخالص به واسطه افزایش بهای تمام شده بود.

در حالی که درآمدهای شرکت در سال مالی 1396 در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از تغییرات محسوسی برخوردار نبود، افزایش بیش از 430 میلیارد ریالی بهای تمام شده منجر به کاهش 480 میلیارد ریالی سود خالص این شرکت گردید.از نکات قابل توجه در خصوص سهام شرکت می توان به نسبت بالای " پی بر ای " و ارزش بیش از 2700 میلیارد تومانی شرکت اشاره کرد، در حالی که بخش عمده ای از دارایی های شرکت از محل بدهی های سنگین به سهامدار عمده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: