تعداد بازدید : ۱۰۷۶
کد خبر : ۱۷۸۰۶۳
مدیر عامل تاپیکو در آیین نمادین پنجمین سالگرد حضور تاپیکو در بورس؛
۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
مدیر عامل تاپیکو با اعلام افزایش ۴۰ درصدی سودآوری تاپیکو در سال ۹۶ گفت: در راستای کاهش هزینه های تامین مالی استفاده از ابزارهای نوین بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش بورس نیوز، محمود مخدومی با بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت پرتفوی تاپیکو و هلدینگ های تابعه گفت: در حال حاضر این مجموعه دارای ۳۸شرکت کنترلی و ۴۲ شرکت غیرکنترلی را در اختیار دارد.

مخدومی با بیان اینکه از این تعداد ۳۳شرکت بورسی و ۴۷ شرکت غیربورسی بوده، افزود: سود اصلی مجموعه از شرکت های بورسی حاصل می شود ، لذا هر چه شفافیت در بازار سرمایه افزایش یابد میزان بازدهی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: ۱۷ درصد سود شرکت از شرکت های غیربورسی حاصل میشود.

مخدومی در خصوص روند صادرات شرکت نیز گفت: صادرات تاپیکو از ۳۱ درصد در سال ۹۵ به ۴۰درصد در سال ۹۶ ارتقا یافته، همچنین در این حوزه  ۱۶درصد رشد در مقدار و ۳۱ درصد افزایش ارزش صادرات را شاهد بودیم.

عرضه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس

مختومی همچنین در مورد ورود سهام شرکت ستاره خلیج فارس به بورس گفت: رئیس جمهوری در مراسم افتتاح پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس از لزوم مهیا شدن شرایط برای ورود سهام این شرکت به بورس سخن گفت، بنابراین بلافاصله پس از این دستور با همکاری سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) طرح عرضه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس در دستور کار قرار گرفت تا امکان عرضه سهام این پالایشگاه فراهم شود.

مخدومی با اشاره به این مطلب که تاپیکو تنها سهامدار ستاره خلیج فارس نیست گفت:امیدواریم دو سهامدار دیگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس یعنی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با مالکیت 18 درصد و صندوق نفت ۳۳ درصدی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

مختومی ادامه داد: به منظور امکان حضور بیشتر مردم در بازارهای سرمایه و نقدینگی با تولید مستمر، استقبال اولیه از طرف بازار سرمایه نسبت به عرضه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس انجام شده است.

مدیرعامل شرکت تاپیکو اعلام کرد: فاز سوم ستاره خلیج فارس تا پایان امسال به بهره برداری آزمایشی می‌رسد و در سه ماه نخست سال 98 مورد بهره برداری رسمی قرار می‌گیرد.

وی همچنین از اختصاص سرمایه گذاری 700 میلیون یورویی به پروژه ساخت و تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرداد.
مدیر عانل تاپیکو ادامه داد: در راستای کاهش هزینه های تامین مالی از ابزارهای نوین بازار سرمایه و تسویه بخشی از بدهی ها و تسهیلات با هدف کاهش هزینه های تامین مالی در دستور کار قرار گرفته است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: