تعداد بازدید : ۱۳۸۳
کد خبر : ۱۷۸۲۸۹
۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با تقویت نماگرهای منتخب این بازار با پیشرو شدن هلدینگ خلیج فارس، همراه اول و تک سهم‌های گروه پتروشیمی بودند که به نظر می‌رسید با کاهش نرخ کارمزد از ۱.۵ به ۱.۱ درصد پس از اعلام وزیر اقتصاد، تمایل برای جمع‌آوری سهام افزایش یافته است.
به گزارش بورس نیوز، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه، ۳۰ تیرماه ۹۷ با افزایش ۵۱۸ واحدی به رقم ۱۰۸ هزار و ۲۹۵ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با افزایش ۱۱۴ واحدی به عدد ۱۸ هزار و ۴۰۴ واحد دست یافت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۵۰۳ واحدی روی عدد ۱۱۷ هزار و ۱۶۷ واحد ایستاد. شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۹۶ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۹۸۷ واحد رسید که شاخص بازار دوم با افزایش  ۱۹۱۷ واحد عدد ۲۲۴ هزار و ۲۳۸ واحد دست یافت.  شاخص کل فرابورس ایران نیز با افزایش ۲ واحدی به رقم ۱۲۱۳ واحد رسید.

بر اساس این گزارش امروز معاملات  سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس با ۱۹۹ واحد، همراه اول ۳۰ واحد و پتروشیمی جم با ۲۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت کشتیرانی ج.ا.ا با ۲۹ واحد، فولاد خوزستان ۱۸ واحد و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۴ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

بر اساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۴۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۸۱۹ نوبت دادوستد بود.

بر اساس این گزارش در حالی بازار روندی متعادل را نظاره‌گر بود که به نظر می‌رسید با اقدام وزارت اقتصاد برای کاهش نرخ کارمزد نقل و انتقال سهام که از این پس با کاهش نیم درصدی مالیات به یک‌دهم درصد، مجموع نرخ کارمزد معاملات به ۱.۱ درصد کاهش خواهد یافت، توانست بازار را به سمت ایجاد جذابیت دوباره برای خریداران سهام هدایت کند. بازاری که اگرچه مکانیزم‌هایی همچون کاهش نرخ مالیات می‌توان برای آن جذاب باشد اما بیش از هر چیز نیاز به تقویت سودآوری شرکت‌ها و حمایت از تداوم آن با مشوق‌هایی همچون معافیت‌های مالیاتی نیاز دارد.

روند معاملات بازار سهام امروز هم‌زمان با داغ‌تر شدن فصل مجامع حول شرکت‌های سرمایه‌گذاری و همین‌طور تک‌سهم‌های گروه پتروشیمی و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری آنها گردش داشت. در این بین تک سهم‌های برخورداری از سهام شناوری پایین و یا سرمایه کوچک همچنان در اولویت معاملات معامله‌گران بازار سهام است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.