تعداد بازدید : ۱۱۰۴
کد خبر : ۱۷۸۴۸۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
شاخص کل قیمت و بازده بورس اوراق بهادار تهران درحالی با افزایش 3077 واحدی روبه‌رو شد که این بازار تحت تاثیر شایعه و تکذیب مصوبه شورای پول و اعتبار قرار گرفت.
به گزارش بورس‌نیوز، بازار سرمایه روز شنبه 6مردادماه را با شایعه ارز و رندشدن هلدینگ‌های پتروشیمی  آغاز کرد هر چند در ادامه بازار این موضوع از سوی انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی تکذیب شد اما شاخص سهام با رشد بیش از 3 هزار واحدی و تقویت معاملات روبه‌رو بود.
در بررسی بورس تهران، گروه فلزات اساسی به رهبری فولاد مبارکه و گروه معدنی‌ها با اقبال مواجه شدند.

تکذیب شایعه مبنی بر اینکه "شورای پول و اعتبار مصوبه‌ای برای آزادسازی نرخ ارز پتروشیمی‌ها و فلزی‌ها مصوبه ارائه کرد" نیز باعث شکل‌گیری فشار از سوی حقوقی‌ها در هلدینگ پتروشیمی شد.

بر همین اساس هلدینگ خلیج فارس نیز با تشکیل صف 2 میلیون سهمی، 72درصد عرضه‌های امروز از سوی حقوقی‌ها انجام شد.

در سهم پتروشیمی پارس نیز با وجود معامله 5 میلیون سهمی با صف خرید 14 میلیون سهم در سقف معاملات در حالی به کار خود پایان داد که حجم عرضه در دامنه نوسان مثبت قیمتی قابل توجه بود.

در گروه معدنی نیز به رهبری دو قلوهای سنگ‌آهنی اغلب معامله گران امروز خریدار سهام این شرکت‌ها بودند، در این گروه گل‌گهر با معامله 26 میلیون سهم در سقف اما با سهم پایدار 18 میلیون سهمی رو به رو است.

به نظر می‌‌رسد با توجه به متغیرهای سیستماتیک و غیرسیستماتیک اثرگذار شرکت‌ها و انتظار برای تداوم بازار ارز اقبال برای سهام شرکت‌های صادرات محور و ارزمحور را دو چندان کرده است؛ هرچند بازار سهام در آستانه 13 مرداد و آغاز تحریم‌های هسته‌ای همچنان ترجیح می‌دهد، دست به عصا حرکت کند.

افزایش 3077 واحدی شاخص کل

شاخص کل قیمت و بازده بورس اوراق بهادار تهران در معاملات امروز شنبه ششم مردادماه 97 با افزایش 3077 واحدی به رقم 111 هزار و 877 واحد رسید.

 شاخص قیمت وزنی ارزشی با افزایش 902 واحدی، در کانال 32هزار و 805 واحدی قرار گرفت.
شاخص کل هم‌وزن با رشد 67 واحدی، رقم 18 هزار و 349 واحدی را به نمایش گذاشت و شاخص قیمت هم‌وزن نیز هم‌سود با شاخص کل با افزایش 47 واحدی، در کانال 12 هزار و 991  واحدی قرار گرفت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 3031 واحدی در کانال 120 هزار و 897 واحد ایستاد.
همچنین شاخص بازار اول نیز با رشد 2239 واحدی به رقم 81 هزار و 195 واحد دست‌یافت و شاخص بازار دوم با افزایش 6262واحدی عدد 228هزار و 663 واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس«فارس» با 389 واحد ، فولاد مبارکه اصفهان «فولاد» با 357واحد و ملی صنایع مس ایران «فملی» با 215 واحد و معدنی صنعتی گل گهر «کگل» با 209 واحد و پتروشیمی پارس «پارس» با 179 واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین «تاپیکو» با 153واحد و پتروشیمی جم «جم» با 136 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار داشتند.

ارزش معاملات امروز بورس تهران به بیش از 523 میلیارد تومانی رسید.
ناشناس
KOREA, REPUBLIC OF
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
بازارهای صعودی در ناامیدی متولد می شوند،در شک و تردید رشد میکنند،
و در خوشبینی به تکامل میرسند.
ناشناس
KOREA, REPUBLIC OF
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
با یک خبر بورس تهران انقدر بالا و پایین شد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.