تعداد بازدید : ۵۲۴
کد خبر : ۱۷۸۷۵۵
مدیرعامل بورس کالا تاکید کرد:
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
مدیرعامل بورس کالا،گفت: با افرادی که کالایی را از بورس دریافت کنند اما وارد چرخه تولید نکنند برخورد می کنیم همچنین کدها و تقاضاهای غیرواقعی نیز با همکاری وزارت صنعت و سازمان حمایت حذف می شوند.
به گزارش بورس نیوز، چندی پیش مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد برای تعیین محدودیت تقاضا و پالایش مشتریان مس کاتد، متوسط میزان خرید ماهانه هر خریدار طی دو سال گذشته یعنی سال های ۹۵ و ۹۶ محاسبه شده و براساس حجم مس خریداری شده ضربدر ۱۵۰ درصد حجم تقاضای جدید در سیستم های معاملاتی لحاظ می شود تا از این طریق تقاضاهای غیر واقعی نیز حذف شوند.

 امروز حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالا،گفت: خریداران مس کاتد موظف به عرضه مفتول تولیدی خود در بورس کالا هستند و در غیر این صورت از خریدهای بعدی آنها در بورس جلوگیری به عمل خواهد آمد.

سلطانی نژاد با اشاره به اقدامات به عمل آمده درباره پالایش خریداران مس در بورس کالا خاطرنشان کرد: بعد از اعلام ارزرسمی، قیمت های پایه در بورس کالا بر مبنای این نرخ ارزش گذاری شده و رقابت ها نیز بر همان مبنا روی قیمت ها انجام می شود.

وی ادامه داد: این اتفاق موجب شد قیمت هایی که در بورس کالا کشف می شود، بعضاً از قیمت های خارج بورس کمتر باشد که به موجب آن تقاضا برای محصولاتی که در بورس عرضه می شوند نیز افزایش یافت.

سلطانی نژاد ادامه داد: برای حذف تقاضای کاذب از بازار، با اقداماتی که با هماهنگی وزارت صمت، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت از تولیدکننده و همچنین انجمن مربوط برای پالایش متقاضیان مس انجام شده این قبیل فعالیت های سوداگری و نیز اقدام جهت انبارکردن و احتکار مواد اولیه موردنیازتولیدکننده های واقعی به حداقل می رسد.

مدیرعامل بورس کالا، افزود: در همین راستا بنا داریم از مصرف کالای عرضه شده بورس کالا در صنایع پایین دست مطمئن شویم و قطعا با افرادی کالا را از بورس بگیرند و وارد چرخه تولید نکنند نیز برخورد می کنیم.

وی ادامه داد: کدها و تقاضاهای غیرواقعی را نیز با همکاری وزارت صنعت و سازمان حمایت حذف خواهیم کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: