تعداد بازدید : ۱۶۸۶
کد خبر : ۱۷۹۶۶۲
نائب رییس انجمن واردکنندگان لاستیک به بورس‌نیوز خبر داد:
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
نائب رییس انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو، درخصوص سهمیه ای شدن فروش لاستیک گفت: این بخشنامه برای واردات لاستیک خودروهای سنگین صادر شد و خبری از سهمیه‌ای شدن بنابر آن چیزی که در عرف جامعه وجود دارد ندیدیم.


احمدرضا متقی، در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، درخصوص سهمیه‌ای شدن فروش تایرهای سنگین اظهار کرد: منظور از سهمیه‌ای شدن فروش این تایرها آن بوده که تمام وارد‌کنندگان نیاز دارند به شعب وزارت صنعت ، معدن و تجارت  شهرستان مذکور خود مراجعه و حواله مربوطه را اخذ کنند تا براساس آن حواله، تایرهای خود را دریافت کنند.

وی درباره تغییر شرایط فروش لاستیک نیز گفت: سهمیه‌ای شدن فروش تایر بیشتر درخصوص تایرهای سنگین صدق داشته و منظور آن بوده که مصرف‌کنندگان تمام تایرهای سنگین ضرورت دارد برای دریافت تایر مورد نیاز خود به وزارت صنعت و معدن و تجارت مراجعه کنند .

متقی با بیان اینکه این امر نشان دهنده کمبود تایر در کشور است گفت: به دلیل بروکراسی‌ها و تخصیص ارز برای واردات، کارها به کندی پیش می رود و از طرفی مشکلاتی در نحوه تخصیص ارز وارداتی برای تجار وجود دارد.

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو درباره ارز مورد نیاز تایرهای خودروهای سواری گفت: حواله تایرهای سواری بین نماینده‌ها توزیع می‌شود و هیچگونه محدودیتی فعلا در حوزه تایرهای سواری ایجاد نشده است.

وی افزود: درحال حاضر ارز مورد نیاز تایرهای سواری در بازار ثانویه 9 هزار تومان بوده و تایرهای باری، اتوبوسی یا سنگین 4200 تومان است.

متقی با بیان اینکه دولت در جلسه هفته اخیر خود تصمیم گرفت به منظور کاهش تبعات نرخ ارز تعرفه تایرهای سواری که 40 درصد بود را به 5 درصد کاهش دهد ولی متاسفانه روز گذشته در جلسه ای که در وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد اعلام شد که این کاهش تعرفه برای تایرهای سواری نیست و شامل تایرهای باری می شود و ازآنجاییکه این موضوع برای تایرهای سنگین با همان ارز 4200 تومانی در حال انجام است که این امر تصمیم صحیحی نخواهد بود.

وی در خصوص واردات تایرهای سواری اظهار کرد: در حوزه تایرهای سواری ازآنجاییکه نیاز به یک اقدام مدیریتی داشتیم انجمن واردکنندگان از دولت تقاضا کردکه تعرفه واردات 40 درصد بالا هست از طرفی قیمت ارز حتی در بازار ثانویه افزایش چشمگیری داشت که این تصمیم به دلیل فشار گروه هایی خاص ملغی شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.