کد خبر : ۱۷۹۶۶۲
نائب رییس انجمن واردکنندگان لاستیک به بورس‌نیوز خبر داد:
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
نائب رییس انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو، درخصوص سهمیه ای شدن فروش لاستیک گفت: این بخشنامه برای واردات لاستیک خودروهای سنگین صادر شد و خبری از سهمیه‌ای شدن بنابر آن چیزی که در عرف جامعه وجود دارد ندیدیم.


احمدرضا متقی، در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، درخصوص سهمیه‌ای شدن فروش تایرهای سنگین اظهار کرد: منظور از سهمیه‌ای شدن فروش این تایرها آن بوده که تمام وارد‌کنندگان نیاز دارند به شعب وزارت صنعت ، معدن و تجارت  شهرستان مذکور خود مراجعه و حواله مربوطه را اخذ کنند تا براساس آن حواله، تایرهای خود را دریافت کنند.

وی درباره تغییر شرایط فروش لاستیک نیز گفت: سهمیه‌ای شدن فروش تایر بیشتر درخصوص تایرهای سنگین صدق داشته و منظور آن بوده که مصرف‌کنندگان تمام تایرهای سنگین ضرورت دارد برای دریافت تایر مورد نیاز خود به وزارت صنعت و معدن و تجارت مراجعه کنند .

متقی با بیان اینکه این امر نشان دهنده کمبود تایر در کشور است گفت: به دلیل بروکراسی‌ها و تخصیص ارز برای واردات، کارها به کندی پیش می رود و از طرفی مشکلاتی در نحوه تخصیص ارز وارداتی برای تجار وجود دارد.

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو درباره ارز مورد نیاز تایرهای خودروهای سواری گفت: حواله تایرهای سواری بین نماینده‌ها توزیع می‌شود و هیچگونه محدودیتی فعلا در حوزه تایرهای سواری ایجاد نشده است.

وی افزود: درحال حاضر ارز مورد نیاز تایرهای سواری در بازار ثانویه 9 هزار تومان بوده و تایرهای باری، اتوبوسی یا سنگین 4200 تومان است.

متقی با بیان اینکه دولت در جلسه هفته اخیر خود تصمیم گرفت به منظور کاهش تبعات نرخ ارز تعرفه تایرهای سواری که 40 درصد بود را به 5 درصد کاهش دهد ولی متاسفانه روز گذشته در جلسه ای که در وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد اعلام شد که این کاهش تعرفه برای تایرهای سواری نیست و شامل تایرهای باری می شود و ازآنجاییکه این موضوع برای تایرهای سنگین با همان ارز 4200 تومانی در حال انجام است که این امر تصمیم صحیحی نخواهد بود.

وی در خصوص واردات تایرهای سواری اظهار کرد: در حوزه تایرهای سواری ازآنجاییکه نیاز به یک اقدام مدیریتی داشتیم انجمن واردکنندگان از دولت تقاضا کردکه تعرفه واردات 40 درصد بالا هست از طرفی قیمت ارز حتی در بازار ثانویه افزایش چشمگیری داشت که این تصمیم به دلیل فشار گروه هایی خاص ملغی شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: