تعداد بازدید : ۱۱۰۸
کد خبر : ۱۷۹۹۹۷
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادارگفت: شرکت های استارتاپی که غالبا به جهت تکنولوژی و بهره وری پیشتاز هستند به عنوان موتور محرک رشد کشور و اقتصاد آن عمل می کنند .

به گزارش بورس‌نیوز، شاپورمحمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نقش تکنولوژی و دانش فنی را در بازار سرمایه بسیار قوی ارزیابی کرد و گفت: امروزه در بعضی کشورها معاملات الگوریتمی تا ۸۰ درصد معاملات را به خود اختصاص می دهند.

محمدی همچنین بازار سرمایه کشور را به لحاظ تنوع صنایع، شرکت های مختلف و از نظر سطح افشا بسیار مناسب دانست و افزود: این ویژگی‌ها فرصت خوبی برای شرکت‌های خارجی است تا در بورس کشور سرمایه‌گذاری کنند و هم‌اکنون نیز کدهای متعددی مربوط به سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد که امیدواریم در آینده توسعه بیشتری در این بخش داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های استارتاپی جایگاه بسیار ممتازی در بازار سرمایه کشور دارند؛ افزود: این شرکت‌ها گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند و سرریز تکنولوژیک این شرکت‌ها می‌تواند به شرکت‌های دیگر که سرمایه‌محور هستند کمک کند لذا می‌توان گفت شرکت‌های استارتاپی که غالبا به جهت تکنولوژی و بهره‌وری پیشتاز هستند به عنوان موتور محرک رشد کشور و اقتصاد آن عمل می‌کنند .

دبیر شورای‌عالی بورس تصریح کرد: شرکت‌های استارتاپی می‌توانند با رشد مناسب برای سرمایه‌گذاران، بازده خوبی را ایجاد کنند سپس سرریز تکنولوژیک آنها که می‌تواند به مدرن‌سازی شرکت‌هایی که فعالیت‌های خود را سنتی و کلاسیک شکل داده‌اند، کمک کند لذا جایگاه استارتاپ‌ها در بازارسرمایه، جایگاه ممتازی است.

محمدی با اشاره به اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور همواره در کنار بازارسرمایه بوده و نقش حمایتی از این بازار داشته است، ادامه داد: فرابورس ایران ماموریت اختصاصی دارد که شرکت‌های استارتاپی را در بازار سرمایه جذب و آنها را فعال‌تر کند که با کمک معاونت علمی و فنی ریاست جمهوری، این هدف با قوت دنبال می شود .

وی با بیان اینکه اگرچه سرمایه دانش‌بنیان‌ها عموما کمتر از شرکت های سرمایه محور یا شرکت های سنتی است،افزود: با این حال تعداد دانش بنیان ها در بازار سرمایه رو به افزایش است و شرکت های زیادی نیز برای حضور در این بازار درخواست داده اند که درخواست آنها در دست بررسی است .

وی اظهار داشت: مقوله ای که در رابطه با شرکت های دانش بنیان بیش از دیگر مباحث زمان می برد، پی گیری ثبت این شرکت هاست البته امید می رود به سرعت تعداد این شرکت ها زیاد شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه برخی از این شرکت ها بر روی تابلوی معاملات حضور ندارند، ادامه داد: اما این شرکت ها در تولید نرم افزارهای بازار سرمایه و نوشتن الگوریتم های معاملات کمک می کنند که در مجموع می توان گفت که شرکت های دانش بنیان حضور بسیار خوبی در کشور و بازار سرمایه دارند.

محمدی با بیان اینکه اخیرا انتشار اوراق بهادار توسط شرکت های بورسی شتاب خوبی گرفته، افزود: ترجیح سازمان بورس و اوراق بهادار و بازار سرمایه، تامین مالی بخش خصوصی است اما طبق قوانین و مقررات، دولت هم تامین مالی مناسبی را از طریق بازار سرمایه انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته خودرویی ها و شرکت هایی که در حوزه فلزات اساسی فعالیت دارند، تامین مالی های بسیار خوبی از بازار سرمایه انجام دادند، به طوری که شرکت های خودرویی به تنهایی حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان از بازار سرمایه، جذب منابع داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: