تعداد بازدید : ۱۲۱۸
کد خبر : ۱۸۰۰۱۴
عضو هیات مدیره سندیکای آلومینیوم در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
سندیکای صنایع آلومینیوم با ارسال نامه‌ای به شریعتمداری، خواستار برگزاری جلسه فوری با ایشان به منظور بهبود فضای کسب و کار این صنعت شدند.


صادق نیت حقیقی، عضو هیئت مدیره سندیکای آلومینیوم کشور درخصوص نامه انتقادی فعالان بخش آلومینیوم به وزارت صمت درباره بی توجهی به مشکلات دست اندرکاران این صنعت به بورس نیوز گفت: شرایط حال حاضر به گونه‌ای رقم خورده که گویا دولت در حال عقب‌گرد است و ضرورت حمایت از فعالان این حوزه بیش‌ازپیش نیازمند عزم جدی است.

وی تصریح کرد: مشکلات این سندیکا بیشتر در بازارهای داخلی و امور دولتی به‌نحوی گره خورده که تصور نمی‌شود تحریم‌های بین‌المللی  چنین معضلی را ایجاد کند چراکه مسئولان خود را درگیر مشکلات نمی‌بینند و بیشتر در گرداب بروکراسی اسیر شده‌اند.

نیت حقیقی افزود: متاسفانه در شرایط بحرانی این حوزه تاکنون در سطح معاونت وزیر نیز دیداری میسر نشده و هر روز آلومینیوم به بن‌بست تولید نزدیک‌تر می‌شود؛ این صنعت نیازمند تبادل نظر بین تولید و سیاست‌گذار است اما تاکنون فرصتی به فعالان داده نشده است.

وی با بیان اینکه بی مسئولیتی در میان مسئولان کشور به تشدید بحران‌ها دامن می‌زند گفت: شرایط حال حاضر صنعت پایین‌دستی با بحران مواجه شده و شمار زیادی نیروی کار را با تهدید شغلی و خطر فقر مواجه می کند.

وی در پایان با بیان اینکه عده ای از درون دولت خواهان دامن زدن به التهابات هستند اضافه کرد: در حال حاضر از وزارتخانه قطع امید شده است و امیدواریم سازمان های بازرسی و سازمان های موازی و مجلس به داد این بخش از صنعت کشور برسند.