تعداد بازدید : ۱۱۶۶
کد خبر : ۱۸۰۰۹۸
معاون امور معدنی وزارت صمت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
در راستای کنترل بازار و رقابت‌پذیری در ابتدا سقف عرضه مس و فولاد در بورس‌کالا برداشته شد و این سیاست برای سایر محصولات مانند سرب،آلومینیوم و دیگر فلزات نیز عملیاتی خواهد شد.

جعفر سرقینی معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت تولید فلزات کشور اظهار کرد:مازاد تولید فلزات در کشور بیش از نیاز تمام بنگاه‌های تولیدی بوده، به حدی که روی تا حد 5 برابر، فولاد 2.5 و مس بیش از 1.5 برابر بوده بنابراین باید در راستای بازاریابی منطقه‌ای گام برداشت تا تولید کارخانه‌ها به خاطر نبود مشتری داخلی با کاهش و وقفه مواجه نشود.

وی ادامه داد: شفافیت مکانیزم عرضه‌وتقاضا باید تولید و مصرف را به تعادل برساند، بورس‌کالا کفه ترازویی بوده که در این راستا کمک شایانی انجام می‌دهد و لذا عرضه‌های کارخانه‌ها در این بازار برای تولیدکنندگان تعیین‌شده و صادرات نیز منوط به رعایت میزان کف عرضه قرار داده‌شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه رقابت نیاز اساسی بازارها بر مبنای عرضه‌وتقاضا است، تأکید کرد: در راستای کنترل بازار و رقابت‌پذیری در ابتدا سقف عرضه مس و فولاد در بورس‌کالا برداشته شد و این سیاست برای سایر محصولات مانند سرب،آلومینیوم و دیگر فلزات نیز عملیاتی خواهد شد.

سرقینیافزود: قیمت میلگرد از 7هزار تومان به 4 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش‌یافته بنابراین با حذف سقف عرضه برای میلگرد در بورس، پیش‌بینی می‌شود که قیمت این محصول در بازار به 3500 تا 3600 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یابد.

وی گفت: بورس‌کالا عرضه بیش از 750هزارتن محصولات فلزی و فولادی را در کارنامه خود به ثبت رسانده اما میزان عرضه برای میلگرد تنها 15 هزار تن بود و با همین میزان عرضه، قیمت این محصول در بازار افت کرد.

سرقینی در پایان خاطرنشان کرد: حذف سقف عرضه در بورس‌کالا اگر طبق مقررات پیش‌بینی‌شده باشد می‌تواند عرضه را هدفمند کرده و صنایع پایین‌دست باقیمت رقابتی به‌صورت واقعی نیازهای خود را از این بازار تأمین کند.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
کی ترمزت کشید؟ سرقینی
مجلس؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: