تعداد بازدید : ۵۷۴
کد خبر : ۱۸۰۵۹۲
فعال بازار مسکن در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۷ مهر ۱۳۹۷
بهای تمام شده ساخت‌و‌ساز نسبت به دو سال قبل حدود ۸۰ درصد افزایش داشته و با توجه به روند افزایشی بهای تمام شده ساختمان، قیمت مسکن هنوز متناسب با بهای تمام شده با رشد همراه نبوده و کماکان پتانسیل رشد خواهد داشت.
به گزارش بورس‌نیوز، سهم ساختمانی‌ها چند روزی است که یکدست سبزپوش شده و از میان سهم‌های ساختمانی، سهم شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود از ابتدای سال ۹۷ تاکنون رشد قیمت بیش از ۷۰ درصدی داشته است. 

این در حالی است که «ثرود» در ۹ ماهه منتهی به پایان خردادماه، به ازای هر سهم زیان ۷۴ ریالی محقق کرده بود و با توجه به گزارش‌های عملکرد ماهانه، به نظر می‌رسد این شرکت در پوشش سود پیش‌بینی‌شده موفق نبوده است.

مجید حسین‌زاده مدیر مالی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص علل اقبال سهم ساختمانی‌ها بیان کرد: قیمت املاک مسکونی در سال جاری خصوصاً در یک ماه اخیر رشد چشمگیری داشته و جذابیت سهم ساختمانی‌ها و رشد قیمت سهام ناشی از همین موضوع بوده است.

وی افزود: هرگاه موج تورمی شکل می‌گیرد، در مرحله نخست شاهد افزایش نرخ مصالح ساختمانی و پس‌ازآن افزایش قیمت مسکن خواهیم بود البته به‌رغم افزایش قیمت املاک، در حجم معاملات رونقی رخ نداده و «ثرود» هم در سال مالی منتهی به پایان شهریورماه 97، نتوانست آنچه در بودجه پیش‌بینی‌شده بود محقق سازد و برای سال مالی ۹۷ زیان شناسایی خواهیم کرد.

وی ضمن تأکید بر رشد NAV شرکت‌های ساختمانی به علت افزایش قیمت مسکن، تصریح کرد: با در نظر گرفتن ارزش NAV شرکت‌های ساختمانی، رشد قیمت سهم ساختمانی‌ها منطقی بوده و به نظر می‌رسد سهم ساختمانی‌ها هنوز جای رشد دارند.

مدیر مالی «ثرود» در مورد وضعیت بهای تمام‌شده ساختمان گفت: بهای تمام‌شده ساخت‌وساز نسبت به دو سال قبل حدود ۸۰ درصد افزایش داشته که با توجه به روند افزایشی بهای تمام‌شده ساختمان، قیمت مسکن هنوز متناسب با بهای تمام‌شده رشد نکرده و کماکان پتانسیل رشد خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.