تعداد بازدید : ۶۱۷
کد خبر : ۱۸۰۸۵۵
۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
مشاور وزیر نفت گفت: این طرح در به کارگیری ظرفیت های داخلی پیشتاز است.

به گزارش بورس نیوز، محمد سقایی، اظهار کرد: این طرح به ارزش ۲ میلیارد دلار از محل اعتبارات مصوب وزارت نفت و سرمایه‌گذاریهای پیش‌بینی شده در حال اجراست و پیشبینی میشود به یکی از بالاترین رکوردهای سهم ساخت داخل در میان طرحهای عمده صنعت نفت دست یابد.

وی انتقال روزانه یک میلیون بشکه انواع نفت خام سبک و سنگین میدان‌های جنوب غربی کشور به سواحل جنوب شرقی، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از ترمینالهای صادراتی و متنوعسازی آن، ‌امکان تأمین خوراک پالایشگاهی برنامهریزی شده برای احداث در سواحل مکران، ‌فراهمسازی زمینه برای سرمایهگذاری و اجرای طرحهای صنایع پاییندستی و توسعه پایدار مناطق محروم جنوب شرقی کشور را از جمله اهداف اجرای طرح انتقال نفت خام گوره - جاسک برشمرد و ادامه داد: افزون بر این اهداف، شرکت متن در تلاش برای بومی‌سازی کالاها و تجهیزات مورد نیاز طرح، با انجام بازدیدهای مستمر و برگزاری جلسات متعدد با شرکت‌های مجتمع فولاد مبارکه، فولاد اکسین اهواز و لوله‏سازی اهواز، زمینه لازم برای همکاری این سه شرکت را با هدف تولید داخلی لولههای ۴۲ اینچ سرویس ترش فراهم کرده و به‌زودی شاهد تولید تختال فولاد ترش در مجتمع فولاد مبارکه، تولید ورق ترش با عرض ۳,۵ متر از این تختال در شرکت فولاد اکسین اهواز و سرانجام تولید لوله ۴۲ اینچ سرویس ترش تمام ایرانی در شرکت لوله‌سازی اهواز خواهیم بود.

به گفته وی، ساخت کامل این لوله در ایران با تأکید بر پیروی از سیاست‌های کلی نظام در زمینه حمایت از تولیدات داخلی، مانع از خروج حداقل ۲۵۰ میلیون یورو ارز از محل اجرای این طرح خواهد شد. در مجموع سالانه صدها میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی برای کشور به ارمغان میآورد و کشور را از وابستگی به واردات فولاد، ورق و لولههای سرویس ترش بینیاز میکند.

همچنین طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک مشتمل بر بخشهای ساخت حدود هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، پنج ایستگاه پمپاژ درون راهی، تجهیزات اندازه‌گیری و مکانیکال، احداث مخازن ذخیره‌سازی و ساخت اسکله صادراتی است که قرارداد احداث مخازن ذخیرهسازی نفت این طرح، هشتم مهر ماه بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (کارفرما) با شرکت گروه سرمایهگذاری امید و شرکت پتروامید آسیا (پیمانکار) امضا شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: