تعداد بازدید : ۱۴۲۵
کد خبر : ۱۸۱۹۲۹
۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
با افزایش تورم، همواره حقوق و دستمزد کارکنان نیز رو به رشد بوده که یکی از بخش‌های مهم هزینه‌ای شرکت‌ها به شمار می‌رود. در خصوص بانک‌ها اوضاع کمی متفاوت‌تر بوده و این سرفصل هزینه‌ای رقم‌های قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند که نتیجه جالب توجهی به دنبال نداشته است.

به گزارش واحد آبسیم (ABSIM) بورس نیوز، بانک‌ها از جمله بنگاه‌های اقتصادی هستند که تعداد بالایی از نیروی کار را به استخدام خود درآورده اند.

در بین بانک‌های حاضر در بورس اوراق بهادار تهران، بانک صادرات بیشترین میزان اشتغال را با به کارگیری بیش از 29 هزار نفر نیرو، دارد. 

در جایگاه های بعدی بانک‌های ملت و تجارت با بیش از 20 و 17 هزار کارمند، قرار دارند؛ در اتنهای این لیست، بانک خاورمیانه با اختلاف زیاد نسبت به بانک دی، حضور دارد.

دوئل بانک ها با کارکنان / جیب خالی، پز عالی

اما سوال این است این میزان به کارگیری نیرو در سیستم بانک ها، بازدهی لازم را به همراه دارد؟!

بخشی از جواب این سوال را می‌توان در صورت سود و زیان پیدا کرد؛ جایی که بانک بزرگی چون تجارت با زیان خالص 1753 میلیارد ريالی، بهار 97 خود را سپری کرده است. همچنین بانک های دی و صادرات به ترتیب با شناسایی زیان 1833 و 948 میلیارد ريالی، ضعیف ترین عملکرد را داشته‌اند.

باز هم بانک ملت از منظر سودآوری در رتبه اول قرار دارد و به طور کلی همواره یک سر و گردن از دیگر رقبای خود بالاتر بوده و توانسته با سیستمی کارا، فرایند بانکداری خود را پیش ببرد.

دوئل بانک ها با کارکنان / جیب خالی، پز عالی

در مجموع به نظر می‌رسد بانک‌ها باید در تعداد نیروی کار اندکی تجدیدنظر کنند و بیش از پیش بر افزایش بهره‌وری نیرو کار خود تمرکز کنند. شایان ذکر است بانک‌های ملت و تجارت درنظر دارند تا پایان سال 97 از مقدار کارکنان خود بکاهند.

در گزارش بعدی آبسیم به سراغ هزینه‌های اختصاص یافته برای کارکنان بانک ها می‌رویم تا اثر این بخش بر سود و زیان بهتر مشخص شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: