تعداد بازدید : ۱۸۱۰
کد خبر : ۱۸۲۸۰۲
ساعت پنج و نیم/ 27
۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
در پنج و نیم عصر امروز نیم نگاهی داریم به بازدهی سهام پالایشی ها و سودای افزایش نرخ برخی از گروه ساختمانی ها

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه هفته جاری خود را در حالی آغاز کرد که بار دیگر شاخص کل رشد بسیار ناچیزی را تجربه کرد که این سبزپوشی چندان در دل سرمایه گذاران جدید و حتی قدیمی های باتجربه نیزباعث ایجاد امید نشد. با توجه به اینکه تنها چند ساعت به آغاز تحریم ها مانده بسیاری از صنایع شفاها خود را آماده ورود به بحث تحریم های آمریکایی می دانند اما قرمزپوشی بیشـتر نمادهای پتروشیمی و حتی فولادی ها شاید نشات گرفته از ترسی باشد که پس از تحریم ها بخواهد در دل سرمایه گذاران جوانه بزند.

دومین محموله نفتی رسید

در تاریخ 20/08/1397 بار دیگر نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران با حجم 700هزار بشکه و با قیمت پاییه 29/76 سنت در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.


بازدهی سهام پالایشی ها

از ابتدای آبان ماه وضعیت پالایشی ها چندان مناسب نبود و تنها «شسپا» توانست با رشد 9درصدی نسبت به دیگر سهام پالایشی ها رشد را به خود ببیند و دیگر بازدهی سهام گروه پالایشی ها از روزی که خبر محاسبه نرخ خوراک با دلار سامانه نیما منتشر شد تقریبا منفی بوده است.

شیر هم گل آلود شد

بسیاری از دامداران در فضایی که بازار کشور نیازمند ثبات بوده بازار شیر را متشنج کرده و با فرافکنی قیمت شیرخام را افزایش داده و لبنی ها را برسر دوراهی تعزیرات و نخریدن شیر قرار داده است. بنابراین باید دید که تجربه بازار به کدام سو حرکت کرده و این که آیا سندسازی دامداری ها برای گرانفروشی شیرخام به نتیجه می رسد یا اینکه قیمت شیر مورد نیاز لبنیات تصحیح شده و میتوان از این پس شیر را با نرخ واقعی به لبنی ها تحویل داد.

دخل دلاری و خرج ریالی

حفاری شمال با در اختیارداشتن 9دستگاه حفاری در خشکی و سه دستگاه حفاری پایه در سکوهای دریایی به عنوان تنها شرکت صادرکننده خدمات حفاری در ایران شناخته می شود. از آنجایی که به جز قرارداد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مابقی قراردادهای این شرکت به صورت ارزی منعقد می شود می توان گفت که بیشترین درآمد این شرکت از محل تسعیر ارز بوده؛ بنابراین طی دوره شش ماهه درآمدهای (حفاری) از محل فروش45درصد افزایش یافته و به 540میلیارد تومان رسیده است.

سیمانی ها در سودای افزایش

در حالی که سیمان از ابتدای امسال رشد 12 درصدی را به خود دیده اما این رشد تولیدکنندگان را ارضا نکرده و آنها بار دیگر خواهان گرانی سیمان شده اند و طبق شنیده های ما در بازار سیمان، تقریبا با جهش نرخ 25 تا 30 درصدی مواجه می شود.

تراز ارزی بانک ها و تاثیرگذای آنها روی هر سهم

نمادهایی همچون وبملت با تراز 6345 دلار، وپارس و سامان به ترتیب با 636 و 204 دلار توانسته اند تاثیرگذاری بالایی را نسبت به دیگر بانک ها بر روی سهم خود ایجاد کنند. بنابراین وبملت با 550تومان، وپارس 113تومان و سامان با 107 تومان بیشترین اثرگذاری را روی سهام خود داشته اند.

خودرو در انتظار دنده معکوسی بزرگ

در حالی که خودروسازان منتظر حمایت هستند اما انتقاد به حقوقی ها در این گروه افزایش یافته و صبر سهامداران این حوزه به گونه ای لبریز شده که تیر پیکان انتقاد آنها بیشتر به سمت کارخانه های مادر نشانه رفته است.

آلومینیومی ها همچنان در انتظار

درحالی که بازار منتظر ایرالکو و آلومینیوم المهدی بود بار دیگر بدقولی این دو آلومینیوم ساز باعث شد که عرضه این کالا در بازار به درستی انجام نشود و عرضه قطره چکانی مشکلات فعالان این بخش را دوچندان کرده است.

مس نیز به دلیل اختلاف در مبنای دلار نیمایی معاملات خود را کنسل شده دید و شاید معاملات به فردا موکول شود.


فاینانس نیوز
-
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
مشکل آلومینیومی ها این است که در فروش آنها تبانی رخ داده است و در واقع اموال مردم با فیمت مجانی به گروههای خاص هدیه شده است . لذا مقرر شده به دولت ( مردم ) بازگردند .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: