تعداد بازدید : ۴۴۰
کد خبر : ۱۸۲۹۷۰
توسط رزرو بانک استرالیا؛
۱۵ آبان ۱۳۹۷
رزرو بانک استرالیا به دلیل شرایط ضعیف اقتصادی این کشور، نرخ بهره را در سطح پایین ۱.۵ درصد قرار داد.
به گزارش بورس نیوز، بانک مرکزی استرالیا به دلیل شرایط اقتصادی این کشور که به اندازه کافی برای بالا بردن نرخ تورم کارآمد نبود، نرخ بهره را در سطح بسیاری پایینی نگه داشت.

بر همین اساس، «فیلیپ لو» رییس رزرو بانک استرالیا نرخ بهره را ۱.۵ درصد تعیین کرد و گفت: رشد قوی اقتصادی و استخدام سرانجام کارفرمایان را به بالا بردن دستمزدها برای جذب کارگران سوق می دهد و این موضوع در نهایت به شکست چرخه پایین تورم منجر می شود.

در حال حاضر سناریو بانک مرکزی استرالیا بر پایه تهدید کاهش قیمت مسکن است که در سیدنی قیمت مسکن تقریبا به نسبت ماه جولای سال گذشته ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده که این مسئله باعث می شود خانوارها هزینه کرد خود را کاهش و در مقابل به افزایش پس انداز خود در شرایط رکود درآمدها روی بیاورند. از طرفی هم دلار استرالیا در مقایسه با بالاترین رقم خود در ماه ژانویه ۱۱ درصد از ارزش خود را از دست داده که این خود عاملی برای تغییر رویکرد مردم شده است.  

بر پایه این گزارش، پیش بینی از رشد اقتصادی استرالیا در سال جاری و آینده میلادی کمی بیشتر از برآورد قبلی است و رقم کمی بیش از ۳.۵ درصد برای این ۲ سال اعلام شده است؛ اما پیش بینی می شود که رشد اقتصادی استرالیا در سال ۲۰۲۰ میلادی به دلیل رشد کند در صادرات این کشور روند نزولی به خود گیرد. نرخ تورم استرالیا پایین تر یا نزدیک به رقم ۲ یا ۳ درصد است؛ البته هدف گذاری بانک مرکزی این کشور برای نرخ تورم ۲ تا ۳ درصد است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع آرشیو
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
بورس نیوز جدید در راه است
به علت تغییر پلتفرم پایگاه خبری بورس نیوز، این رسانه از ساعت ۱۳:۰۰ امروز یکشنبه ۳ شهریورماه به مدت ۳ ساعت از دسترس خارج خواهد شد.