تعداد بازدید : ۸۵۱
کد خبر : ۱۸۲۹۸۱
۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
به اعتقاد رئیس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی، پرداخت کمک‌ جبرانی دولت به هیچ وجه تورم‌زا نیست. وی صدور بن‌کارت‌های خرید کالا از فروشگاه‌ها را برای تقویت معیشت کارکنان و بازنشستگان پیشنهاد کرد.
به گزارش بورس نیوز، داوود امیری مصوبه هیات وزیران در پرداخت کمک‌ جبرانی به کارکنان و بازنشستگان را اقدامی ارزشمند از سوی دولت توصیف کرد و گفت: این که دولت به شکل نقدی با پرداخت کمک جبرانی و به شکل غیرنقدی با اختصاص سبدکالا، کارمندان و کارگران و بازنشستگان را حمایت کند، تصمیم بسیار خوب و موثری است و امیدواریم چنین حرکت‌هایی تداوم داشته باشد که اقشار کم درآمد برای جبران هزینه‌های زندگی که ناخواسته بر آن‌ها تحمیل شده، بتوانند از این کمک جبرانی بهره‌مند شوند.

وی با بیان این‌که چنین طرح‌هایی قبلا هم دنبال شده است، ابراز امیدواری کرد: این مصوبه به دور از هرگونه رانت‌خواری و سوءاستفاده، به حساب‌های سرپرستان خانوار واریز شود.

به اعتقاد امیری، اختصاص سبد کالا امکان فساد را به‌دلیل مشکلاتی که برای تامین کالا وجود دارد، افزایش می‌دهد، در حالی کمک نقدی و واریز آن به حساب سرپرست خانوار یا حساب حقوق بهتر است و افراد می‌توانند برحسب نیاز مصرفی خود این وجه را صرف خرید کالا کنند.

رئیس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی درعین حال پیشنهاد کرد که مثل بن کارت‌های رفاه که اعتبار آن شارژ  و در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار داده شد، دولت به‌جای کمک‌های جبرانی، بن‌کارت‌های خرید کالا از فروشگاه‌ها را که صرفا قابل خرید باشد، تعریف کند و در اختیار کارگران و کارمندان قرار بدهد.

وی درباره انتقاداتی که نسبت به تورم‌زا بودن این مصوبه مطرح می‌شود، گفت: پولی در جامعه تورم‌زاست که به شکل پرقدرت وارد بازار شود. این که قدرت معیشت کارمندان و کارگران در شرایط حاضر از خط فقر پایین افتاده و از حداقل معیشت برخوردار شده‌اند و دولت درصدد حمایت نقدی برآمده به هیچ‌وجه تورم‌زا نیست؛ ضمن آن‌که پرداخت مبالغ پایینی مثل ۱۰۰ هزار تومان و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان کمک خرجی، مبلغی نیست که بخواهد تورم وحشتناکی به جامعه تحمیل کند.

هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور «پرداخت کمک جبرانی به کارکنان دولت و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری» را به تصویب رسانده است. سازمان برنامه و بودجه برابر این مصوبه مجاز است برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و هم‌چنین بازنشستگان شرکت فولاد که مجموع پرداختی آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، کمک جبرانی از طریق حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آن‌ها واریز کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: