تعداد بازدید : ۶۳۶
کد خبر : ۱۸۳۱۳۷
وزارت دادگستری آمریکا ادعا کرد:
۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
وزارت دادگستری آمریکا بزرگترین بانک سوئیس را متهم به کلاهبرداری و پرداخت دو میلیارد دلار برای فیصله دادن به این پرونده کرد.
به گزارش بورس نیوز، بزرگترین بانک سوئیس از سوی مقامات ایالات متحده متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران در ماجرای فروش اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن در بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی شده است.

در همین حال وزارت دادگستری ایالات متحده دادخواستی را از سوی دادگاه بروکلین نیویورک تنظیم کرد که به موجب آن بانک یو بی اس، متهم به گمراه کردن سرمایه گذاران در ارتباط با بیش از ۴۱ میلیارد دلار وام پُرخطر که با اوراق بهادار در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میلادی پشتیبانی می شدند، است.

این دادخواست بعد از آن مطرح شد که بانک یو بی اس، پیشنهاد دولت ایالات متحده را مبنی بر پرداخت تقریبا دو میلیارد دلار برای فیصله دادن به این پرونده رد کرده بود. همچنین «ریچارد داناگو» وکیل دادگستری ایالات متحده در بروکلین گفت: سرمایه گذاران به دلیل کوتاهی بانک یو بی اس در مورد مشخص کردن خطرهای مرتبط با اوراق بهادار با پشتوانه وام، ضرر هنگفتی را متحمل شدند.  

مقامات ایالات متحده به دنبال جریمه های نامشخص برای یو بی اس تحت قانون فدرال هستند که به آنها اجازه می دهد جریمه هایی را به مقدار سود کسب کرده یا دیگر ضررهایی که به دلیل سوء رفتار آنها به مشتریان متحمل شده را دنبال کنند.

البته این بانک سوئیسی ادعای وزارت دادگستری آمریکا را رد و اعلام کرد که این ادعاها با حقایق یا قانون پیشتیبانی نمی شوند؛ ضمن اینکه در جهت حفظ منافع سهامداران خود در مقابل چنین ادعایی با قدرت ایستادگی می کند. یو بی اس اعلام کرد که خود این بانک هم در ماجرای فروش اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن به دنبال سقوط بازار مسکن در آمریکا در همان سال ها با ضرر هنگفتی روبرو شد.

بر پایه این گزارش، پیش از این یو بی اس در ماه مارس ۲۳۰ میلیون دلار به ایالت نیویورک به دنبال بررسی در مورد بسته و فروش محصولات مالی خود پرداخت کرده بود. همچنین دیگر بانک ها از قبیل بانک آمریکا، بارکلیز، سیتی گروپ، کردیت سوئیس، دیوچه بانک، گلمن ساچ، اچ اس بی سی، جی پی مورگان چیس، مورگان استنلی و رویال بانک اسکاتلند پیش از این با دولت ایالت متحده در مورد پرونده های مشابهی به پرداخت مبلغی برای فیصله دادن ماجرا اقدام کرده بودند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: