تعداد بازدید : ۱۸۱۹
کد خبر : ۱۸۳۱۷۴
آبسیم گزارش داد:
۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
در صنعت پرداخت کشور 12 شرکت PSP مجوز فعالیت دارند که حدود 80 درصد از سهم بازار متعلق به 5 شرکت اول است. در این میان، «سپ» با عملکرد عالی در مجموع کل تراکنش ها در رتبه دوم قرار دارد و بررسی ها حاکی از اخبار خوش است.

بر مبنای دادهسنجی واحد سنجش و راه حل های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «پرداخت الکترونيک سامان کيش» نسبت به میانگین گروه خود جلوتر حرکت می کند.

تحلیل فاصله ساختار فروش نشان می دهد که حجم بهای تمام شده از فروش در مقایسه با میانگین گروه، حدود 3 درصد کمتر است که همین موضوع حاشیه سود بالاتر را به ارمغان آورده است.

در سایر بخش های هزینه‎ای از جمله هزینه های اداری و عمومی و هزینه مالی عملکرد بهتری نسبت به همگروهیهای خود دارد که در کنار درآمد سرمایه گذاریها، توانسته فاصله حاشیه سود خالص خود از گروه را به 6 درصد برساند.

شاپرک خوشبختی بر شانه های این شرکت / اوج گیری با «سپ»

ارزیابی ساختار بهای تمام شده «سپ» نشان از حضور قوی هزینه خرید پین شارژ و اعتبار دارد. در دوره 9 ماهه سال جاری نسبت به 12 ماهه سال گذشته، هزینه سربار سربرافراشته که عمده دلیل آن، افزايش در هزينه توسعه بازار اپليكيشن ٧٢٤ بر روي موبايل نسبت به دوره مشابه سال قبل است.

شاپرک خوشبختی بر شانه های این شرکت / اوج گیری با «سپ»

حاشیه سود خالص «سپ» که از سال 92 در کانال نزولی افتاده بود، در دو دوره اخیر خود را از این کانال جدا کرده و مجددا در مسیر صعود قرار گرفته و با توجه به رشد درآمدها و سودآوری در 9 ماهه منتهی به شهریور 97، قطعا پایانی خوشی بر سال مالی 97 رقم خواهد خورد.

شاپرک خوشبختی بر شانه های این شرکت / اوج گیری با «سپ»

در حالی که در کل 12 ماهه دوره 96 حدود 9812 میلیارد ريال درآمد علمیاتی شناسایی شده بود، در 9 ماه سپری شده از سال مالی 97، رقم 9381 میلیارد ريال به بار نشسته است. در مجموع در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته سود خالص 44 درصد رشد کرده است.

شایان ذکر است که تاکنون فعالیت های «سپ» با سرمایه 1800 میلیارد ريالی، حدود 1606 میلیارد ريال سود انباشته به دنبال داشته است.

به گزارش آبسیم، در میان شرکت های فعال در عرصه PSP، شرکت «پرداخت الکترونيک سامان کيش» یکی از بهترین ها محسوب می شود. چرا که در 6 ماهه نخست سال 97 سهم بازار «سپ» از نظر تعداد تراکنش نزدیک به 18 درصد بوده و پس از شرکت «به پرداخت ملت» در جایگاه دوم قرار دارد.

شاپرک خوشبختی بر شانه های این شرکت / اوج گیری با «سپ»

همچنین از منظر مبلغ تراکنش باز هم رتبه دوم را به نام خود ثبت کرده است. از مجموع کل مبلغ تراکنش های ثبت شده در سامانه شاپرک، حدود 14 درصد آن به «سپ» تعلق دارد.

شاپرک خوشبختی بر شانه های این شرکت / اوج گیری با «سپ»

در چند ماه اخیر شرکت «سپ» در هر دو شاخص سهم تعدادی و مبلغی به عنوان دومین دارنده سهم بازار در شبکه پرداخت کارت محسوب می گردد.

بیشترین حجم از تعداد تراکنش ها در این شرکت به ابزارهای موبایلی اختصاص دارد؛ ولی از نظر مبلغ تراکنش، ابزارهای اینترنتی بالاترین سهم را دارند. یکی از اهداف سال 97 در حوزه موبایل جذب حدود 350 میلیون تراکنش است و در همین راستا، توسعه اپلیکیشن 724 در دستور کار قرار دارد.

در مجموع «سپ» یکی از بهترین شرکت های فعال در حوزه PSP به شمار می رود و در سال جاری در اغلب موارد روند رو به رشد به خود گرفته است و می توان به عنوان یکی از گزینه های کم ریسک و با بنیاد قوی برای سرمایه گذاری شناخت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: