کد خبر : ۱۸۳۳۰۸
معاونت عملیات و نظارت بازار فرابورس:
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
معاونت عملیات و نظارت بازار فرابورس از عرضه اولیه 615 میلیون سهم از کل سهام شرکت سنگ آهن گهر زمین در روز شنبه بیست و ششم آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش بورس‌نیوز، شرکت سنگ آهن گهرزمین در سال 1383 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و در مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام در سال 97 به سهامی عام تغییر کرد تا آماده ورود به بازار سرمایه شود که در نخستین روز از هفته آتی شاهد عرضه اولیه 5 درصد از سهام آن به عموم خواهیم بود.

بدین ترتیب 615 میلیون سهم «کگهر» در دامنه قیمتی 6500 تا 6800 ریال توسط شرکت کارگزاری بانک سپه در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود که هر شخص حقیقی و حقوقی می‌توانند 6000 سهم این شرکت را خریداری کنند.

متعهد خرید 50 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه سهام شرکت سنگ آهن گهر زمین شرکت تامین سرمایه امید است و همان‌گونه که اشاره شد مدیر عرضه نیز شرکت کارگزاری بانک سپه خواهد بود.

کگهر که در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن سنگ آهن، تولید کنسانتره، گندله و فولاد از آن و ... فعالیت می‌کند در آستانه ورود به تابلو معاملات فرابورس، سرمایه 12 هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه دارد.

سهامداران عمده شرکت سنگ آهن گهر زمین شامل شرکت گل‌گهر با 30 درصد سهم، سرمایه‌گذاری امید وابسته به بانک سپه با 27.7 درصد سهم، سرمایه‌گذاری غدیر با 22.5 درصد و توسعه معادن فلزات با دارا بودن 20 درصد از سهام گوهر زمین هستند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: