تعداد بازدید : ۸۸۴
کد خبر : ۱۸۳۳۳۴
بررسی بازار پررقابت اپلیکیشن‌های پرداخت در بازار ایران نشان می‌دهد؛
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
بررسی بازار پررقابت اپلیکیشن‌های پرداخت در بازار ایران نشان می‌دهد هرچند فعالیت‌های گسترده‌ای از سوی این اپلیکیشن‌ها برای جذب مخاطبین انجام شده است اما همچنان حلقه مفقوده در این بخش، ارائه خدمات متفاوت مورد نیاز کاربران و ایجاد انگیزه برای مشتریان جدید است، امری که با حضور استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مختلف و ارتباط میان اپلیکیشن‌ها و این استارت‌آپ‌ها محقق خواهد شد.

به گزارش بورس نیوز، حامد رحمانی مدیر مارکتینگ انیاک ضمن اظهار این مطلب افزود: در حال حاضر اپلیکیشن‌های پرداخت متعددی با حمایت بانک‌ها و PSP‌ها در بازار پولی کشور فعال هستند و هر یک از آن‌ها تلاش می‌کنند با تبلیغات گسترده و ارائه جوایز، طیف گسترده‌تری از مخاطبین را به‌سوی خود جلب کنند.

در بازار پررقابت این اپلیکیشن‌ها، حلقه مفقوده تامین نیازهای روزمره مخاطبین است چرا که کاربر همواره علاقه‌مند به دریافت کلیه خدمات از یک ابزار بخصوص در قالب یک آپلیکیشن موبایل با امکان پرداخت وجه به ساده‌ترین شکل ممکن است، امری که از یک‌سو باعث افزایش رضایت و افزایش تراکنش اعضا فعلی می‌شود و از سوی دیگر ارائه چنین خدماتی بر بستر اپلیکیشن‌های پرداخت باعث جذب مخاطبین جدید خواهد شد و از هر دو منظر، به معنای افزایش درآمد برای اپلیکیشن‌های پرداخت است.

رحمانی همچنان بر این نظر است که بررسی وضعیت فعلی اپلیکیشن‌های پرداخت در کشور نشان می‌دهد هرچند گام‌هایی در این زمینه برداشته شده است اما همچنان فضای بزرگی برای ارائه خدمات جدید بخصوص در قالب ارسال کمپین‌های مختلف از سوی این اپلیکیشن‌ها وجود دارد، فضایی که از سوی استارت‌آپ‌های حوزه‌های مختلف و قابلیت ارسال نوتیفیکیشن از طریق اپلیکیشن‌های موبایل قابل پوشش است. با چنین پیوندهایی، عملا حلقه ارتباطی بخش پرداخت با بخش خدمات ایجاد می‌شود و این مسئله می‌تواند منجر به افزایش قدرت این اپلیکیشن‌ها شود.

با توجه به نیازهای جامعه به نظر یکی از اصلی‌ترین بخش‌های قابل ارائه در این میان بحث مربوط به امور مرتبط با صنعت بیمه باشد. صنعت بیمه ایران هرچند هنوز ازنظر ضریب پوشش، فاصله زیادی با کشورهای پیشرفته دارد اما به‌سرعت در حال گسترش است و به‌ویژه در زمینه بیمه‌های مرتبط با عمر، فضای مناسبی برای ارائه خدمات نوین در اختیار اپلیکیشن‌های پرداخت قرار می‌دهد ضمن آنکه گردش مالی (امری که موردتوجه اپلیکیشن‌های پرداخت است) گسترده‌ای در این حوزه وجود دارد.

در کنار این، حوزه سرویس‌های گردشگری از دیگر حوزه‌هایی است که حجم بالایی از درخواست و تراکنش مالی را ایجاد می‌کند. در این حوزه استارت‌آپ‌های قدرتمندی حاضر هستند اما به نظر می‌رسد نیاز به راهکاری برای اتصال این استارت‌آپ‌ها به اپلیکیشن‌های پرداخت است، امری که شاید نیاز به حضور پررنگ‌تر استارت‌آپ‌های فناوری محور در حوزه سفر داشته باشد.

مدیر دیجیتال مارکتینگ انیاک افزود اپلیکیشن‌های پرداخت همان‌گونه که از نام آن‌ها مشخص است مبتنی بر کسب درآمد از پرداخت‌های مخاطبین هستند اما در این میان می‌توان با ارائه خدماتی نظیر کارت‌های تخفیف و سیستم‌های امتیازدهی، از یک‌سو ارزش‌افزوده‌ای برای خریداران فراهم کرد و از سوی دیگر با ترغیب مشتریان و مخاطبین به خریدهای بیشتر، موجب افزایش درآمد اپلیکیشن‌ها خواهد شد. در این زمینه هنوز بازار بزرگی برای حضور استارت‌آپ‌ها وجود دارد و حضور قدرتمند آن‌ها در این حوزه و بهره‌گیری اپلیکیشن‌های پرداخت از خدمات این استارت‌آپ‌ها می‌تواند یک مزیت بسیار بزرگ باشد.

حوزه خدمات شهری از دیگر حوزه‌هایی است که در سطح جهان شاهد حضور گسترده استارت‌آپ‌ها در آن هستیم و در بازار کشورمان هم نیاز به آن احساس می‌شود. این حوزه نیز با توجه به گسترش شهرنشینی و مسائل مربوط به آن از دیگر حوزه‌هایی است که گردش مالی بالایی در آن وجود خواهد داشت و همکاری با استارت‌آپ‌های این حوزه می‌تواند زمینه بزرگی برای اپلیکیشن‌های پرداخت ایجاد کند.

درنهایت هرچند حوزه‌هایی از این دست برای ارائه خدمات به شکل گسترده‌ای وجود دارد اما نکته قابل‌توجه ایجاد بستری برای ارتباط میان اپلیکیشن‌های پرداخت به‌عنوان بخشی از جامعه بزرگ فین‌تک‌های ایران با استارت‌آپ‌های مرتبط با این حوزه است، امری که حضور گسترده‌تر استارت‌آپ‌های مبتنی بر خدمات پرداخت را می‌طلبد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.