تعداد بازدید : ۶۳۹
کد خبر : ۱۸۳۸۲۴
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
پیش‌بینی کرده‌اند که احتمال وقوع رکود اقتصادی در آمریکا تا دو سال آینده وجود دارد. این رقم در نظرسنجی قبلی رویترز 30 درصد اعلام شده بود.

به گزارش بورس‌نیوز، تازه‌ترین نظرسنجی از تحلیلگران اقتصادی حاکی است فدرال رزرو آمریکا یک بار دیگر در نشست دسامبر و 3 بار دیگر در سال 2019 میلادی نرخ بهره را افزایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران همچنین پیش‌بینی کرده‌اند که خطر وقوع رکود اقتصادی در آمریکا افزایش یافته است.

35 درصد تحلیلگران شرکت‌کننده در این نظرسنجی پیش‌بینی کرده‌اند که احتمال وقوع رکود اقتصادی در آمریکا تا دو سال آینده وجود دارد. این رقم در نظرسنجی قبلی رویترز 30 درصد اعلام شده بود. احتمال وقوع رکود اقتصادی در آمریکا تا 12 ماه آینده نیز حدود 15 درصد اعلام شده است.

در حالی که بسیاری از اقتصادهای توسعه‌یافته با کاهش روند رشد روبرو شده اند ولی رشد اقتصادی آمریکا همچنان مستحکم است. کاهش مالیات‌ها موجب شده تا رشد اقتصادی آمریکا طی ماه‌های اخیر افزایش یافته و نرخ بیکاری به پایین‌ترین سطح در 50 سال اخیر برسد.

البته تحلیلگران اقتصادی نسبت به خطر افزایش ارزش دلار، تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین و نگرانی نسبت به سیاست‌های حمایتی هشدار می‌دهند. این احتمال وجود دارد که تاثیر مثبت سیاست‌های محرک مالی نیز طی ماه‌های آینده از بین برود.

این نظرسنجی نشان می‌دهد رشد اقتصادی آمریکا در سه جاری به 2.7 درصد خواهد رسید. این رقم در سه ماه دوم به 4.2 درصد و در سه ماه سوم به 3.5 درصد رسیده است.

پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی آمریکا در سال 2019 میلادی نیز بین 2 تا 2.5 درصد خواهد بود. این رقم تا اواسط 2020 میلادی به 1.8 درصد کاهش خواهد یافت.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: