تعداد بازدید : ۸۳۹
کد خبر : ۱۸۳۹۲۰
یک فعال اقتصادی انگلیس تاکید کرد:
۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
مدیرعامل شرکت انگلیسی «ارجان کاپیتال»، سیاست‌های خصمانه کاخ سفید علیه ایران را زودگذر و مقطعی توصیف کرد.

به گزارش بورس‌نیوز، اندریاس شوویتزر مدیرعامل شرکت انگلیسی «ارجان کاپیتال»، سیاست‌های خصمانه کاخ سفید علیه ایران را زودگذر و مقطعی توصیف کرد و گفت: طبیعی است که شرکت‌های غربی به ‌ویژه آندسته از شرکت‌هایی که با آمریکا کار می ‌کنند از فعالیت تجاری در ایران بترسند؛ اما به نظر من آن دسته از شرکت‌هایی که فعالیت کمتری با آمریکا دارند و به آسیای مرکزی به‌ویژه به ایران به‌عنوان یک فرصت اقتصادی نگاه می‌کنند از فرصت خارق‌العاده تجاری در ایران آگاه هستند.

وی گفت: ایران دارای 80 میلیون نفر جمعیت با دسترسی به بازاری به بزرگی 400 میلیون نفر است و این فرصت حتی از بازار اروپای شرقی در اوایل دهه 90 بیشتر است.

ارجان کاپیتال شرکتی مشاوره‌ای در انگلیس است که به بازرگانان و سرمایه‌گذاران خارجی، برای ورود به بازار خاورمیانه خدمات مشورتی ارائه می‌دهد.

شوویتزر گفت: ما به شرکت‌ها توصیه می‌کنیم که در ایران بمانند و فعالیت‌های خود را تعطیل نکنند. حتی پیشنهاد می‌کنیم که در عرصه کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: تعداد بالای شرکت‌هایی که برای دریافت کمک در زمینهٔ تجارت در ایران با ما تماس می‌گیرند شگفت‌انگیز است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش روابط تجاری میان انگلیس و ایران را متأثر از مناسبات پیچیده سیاسی میان دو کشور توصیف کرد و گفت بسیاری از شرکت‌های انگلیسی که علاقه‌مند به فعالیت در ایران هستند از کمک‌های کافی توسط دولت برخوردار نیستند.

این فعال اقتصادی گفت: بایستی برای شرکت‌ها توضیح داده شود که چگونه می‌توانند درآمدهای خود را طبق قواعد و از مسیر امنی از ایران خارج کنند.

شوویتزر با بیان اینکه دولت‌‌های انگلیس و ایران بایستی خدمات مشورتی بیشتری را برای جذب شرکت‌های انگلیسی به ایران انجام دهند گفت: تعجب می‌کنم که چرا ایران در اروپا دفاتر تجاری ندارند که در آنجا افراد مجرب و اهل‌ فن بتوانند برای کشور بازاریابی کنند.

او درباره پاره‌ای مشکلات شرکت‌های خارجی در ایران به ترتیبات گمرکی و تبدیل ارز اشاره کرد و گفت: دولت ایران بایستی از شرکت‌ها حمایت کند تا آن‌ها بتوانند مواد موردنیاز خود را خریداری و وارد کنند. اگر آن‌ها قادر به خرید و واردکردن مواد نباشند تولید و صادرات صورت نمی‌گیرد.

این فعال اقتصادی ابراز امیدواری کرد که باثبات بازار ارز در کشور 'شرکت‌ها فرصت تجارت در ایران را به مشکلاتش ترجیح دهند و به ایران سفر کنند.'


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: