تعداد بازدید : ۸۱۷
کد خبر : ۱۸۴۱۲۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
بانک توسعه تعاون افزایش سرمایه می دهداخبار پولی مالی- دولت قصد دارد با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون شرایط مطلوبتری را برای تعاونی ها فراهم کند.
به گزارش بورس نیوز، محمدشریعتمداری، از افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون خبر داد و گفت: رشد 8.2 درصد اعضای تعاونی ها در ایران و رسیدن تعداد اعضای تعاونی ها به 42 میلیون نفر نشانگر توسعه فرهنگ تعاون در کشور است.

شریعتمداری ادامه داد: تعاونی ها همواره در شرایط سخت اقتصادی ایجاد شده اند تا به کمک مردم و اقتصاد بیایند.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: در سال 1358 فقط 4.8 درصد مردم عضو تعاونی های مصرف بودند اما امروز این میزان به 52 درصد رسیده است.

شریعتمداری ادامه داد: در 40 سال اخیر رشد سالیانه تعاونی ها 11.8 بوده و تعداد آنها به 90 هزار تعاونی رسیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره میزان اشتغالزایی در بخش تعاون نیز گفت: اکنون تعاونی ها برای 1.7 میلیون نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند اما با توسعه بخش تعاون بدون شک میزان اشتغالزایی در این عرصه نیز افزایش قابل توجهی می یابد.

وی درباره عضویت بانوان در تعاونی ها نیز گفت: سهم بانوان از فعالیت های تعاونی پیش از انقلاب 10 درصد بود که این رقم اکنون به 26 درصد رسیده است.

وزیر تعاون خاطرنشان تاکید کرد که حضور زنان کارآفرینان می تواند به بالندگی کشور کمک کند.

شریعتمداری اظهارداشت: در دولت دوازدهم به دنبال تقویت اتاق تعاون به عنوان پارلمان بخش خصوصی هستیم، زیرا باور داریم دولت باید ناظر و تسهیل گر باشد.

وی، بانک توسعه تعاون را از پشتوانه های این بخش برشمرد و گفت: دولت قصد دارد با افزایش سرمایه این بانک شرایط مطلوبتری را برای تعاونی ها فراهم کند.

وزیر تعاون با بیان اینکه ایجاد سامانه آماری نظام تعاون از اقداماتی است که انجام خواهد شد، گفت: «شبکه سازی، برند سازی و دسترسی به بازارهای هدف» برای بخش تعاون از مهمترین برنامه هایی که دولت مصمم به اجرای آن در بخش تعاون است.

شریعتمداری ادامه داد: «سهم 20 درصدی تعاونی ها از واگذاری ها باید براساس اصل 44 انجام شود تا مردمی سازی اقتصاد که با فرهنگ مردم همخوانی بیشتری دارد، رخ دهد.»

وزیر تعاون با تاکید بر توسعه تعاونی های فراگیر گفت: فرانسه غلات خود را از طریق یک تعاونی تولید و صادرات می کند و ما نیز باید این شیوه را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: البته در زمینه صیادی و پسته که تعاونی فراگیر ملی هستند اقداماتی انجام شده است زیرا باور داریم تجمیع تعاونی ها به مبارزه با فقر کمک می کند.

وزیر تعاون یادآورشد: ایران برای نخستین بار به مجمع جهانی تعاون راه یافته است که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

گفتنی است سیزدهمین اجلاس بین‌المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه از پنجم تا نهم آذرماه در تهران با شعار «اقتصاد مقاوم تر و پایدار تر با کمک بخش تعاون» در حال برگزاری است. افتتاحیه رسمی اجلاس امروز در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد. در این اجلاس ۱۷۲ مهمان خارجی از ۲۴ کشور حضور دارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: