تعداد بازدید : ۹۷۲
کد خبر : ۱۸۴۱۴۵
کارشناس صنعت تایر در گفتگو با بورس نیوز:
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
به دلیل وضعیت وخیم تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش، صنعت تایر در سراشیبی سقوط قرار دارد.

عباس ابیانه کارشناس صنعت تایر اسران در گفتگو با خبرنگار بورس‌نیوز در مورد وضعیت صنعت تایر در بورس گفت: صنعت تایر سازی مشکلات بسیاری دارد و به همین دلیل نتوانسته است از بورس و بازار پیرامون آن استفاده مطلوبی نماید.

وی ادامه داد: این صنعت نمی تواند نوسانات فعلی بازر سرمایه را تحمل کند از این رو شاید ریسک حضور پرقدرت در این بازار را قبول نکند.

این مدیر بازنشسته صنعت تایر تصریح کرد: در حال حاضر هم برای سهام تایر سازها خریدی وجود ندارد و رشدی هم که در ماه‌های قبل مشاهده شد بیشتر تابع گران شدن قیمت ارز بود و ربطی به عملکرد شرکت‌ها نداشت.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید حاشیه سود در صنعت تایر کاهش پیداکرده و در این شرایط سازمان حمایت نیز هنوز با افزایش قیمت تایر متناسب با رشد هزینه‌ها و قیمت‌ها موافقت نکرده است.

ابیانه ضمن بیان این مطلب که سود اصلی از افزایش شاخص‌های بورس به جیب سهامداران می‌رود و نه شرکت‌ها گفت: بخش خصوصی فعال در صنعت تایر برای ورود به بازار سرمایه علاقه‌ای نشان نمی‌دهد اما؛ بخش دولتی فعال در این حوزه در بورس حضور خوبی دارد. آن‌هایی که سهامداران دولتی و شبه‌دولتی داشته‌اند وارد بورس شده‌اند و مقداری سهام هم واگذار کرده‌اند.

وی تأکید کرد: سهامداران شرکت صنعتی بارز که از 3 سال پیش سهم خریداری کردند سود خوبی برده‌اند زیرا قیمت‌ها در این مدت رشد بسیار مناسبی داشته و در مقابل ریزش‌ها بسیار اندک بوده است.

مدیرعامل سابق شرکت بارز با اشاره به این مطلب که نوسانات اخیر بازار ملاک خوب و بد بودن بازار سرمایه نیست گفت: این روزها فضای احساسی بر بازار حکم فرم است و نمی‌توان گفت که سهامدار ضرر کرده است. تا آنجا که من مطلع هستم، کلیه سهامداران کویر تایر و بارز در 3 سال اخیاز سرمایه‌گذاری خود در بورس راضی و خرسند بوده‌اند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: