تعداد بازدید : ۵۳۳
کد خبر : ۱۸۴۲۵۴
سخنگوی هیئت رییسه مجلس عنوان کرد:
۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
سخنگوی هیئت رییسه مجلس گفت: بنده مخالف این طرح هستم، چراکه در حال حاضر موضوعی که همانند قاچاق سوخت رخ داده و آمارهای مختلفی همانند ۱۲، ۱۵ و ۲۰ میلیون لیتر از بنزین گازوئیل و نفت کوره ارائه می‌شود، متفاوت از یکدیگر است.

به گزارش بورس‌نیوز، بهروز نعمتی با اشاره به طرح مرکز پژوهش‌ها درباره اختصاص یارانه بنزین به هر ایرانی،گفت: بنده مخالف این طرح هستم، چراکه در حال حاضر موضوعی که همانند قاچاق سوخت رخ داده و آمارهای مختلفی همانند ۱۲، ۱۵ و ۲۰ میلیون لیتر از بنزین گازوئیل و نفت کوره ارائه می‌شود، متفاوت از یکدیگر است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع قاچاق بنزین نباید مستمسکی برای این بحث شود که برخی اقدامات انتحاری و غیرکارشناسی انجام شود، افزود: اصلی‌ترین موضوعی که باید درباره قاچاق سوخت انجام شود این بوده که بحث ساماندهی کارت سوخت عملیاتی و هر آنچه حس و گمان از انواع قاچاق بوده کنترل شود.

آیا ارائه بنزین به هر ایرانی به نفع کشور است؟

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا ارائه بنزین به هر ایرانی به نفع کشور است، ادامه داد: آیا اختصاص 20 لیتر بنزین هزار تومانی و فروش مازاد بر آن با قیمت‌های بیشتر به صلاح کشور است؟، قطعا با توجه به مشکلات اقتصادی امروز مردم و گرفتاری‌های آنها اقدامی غیرکارشناسی و غیرمدیریتی است و در مقطع کنونی مدیر عاقل چنین تصمیمی اخذ نمی‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با طرح سوالی مبنی بر اینکه با هدفمندی یارانه‌ها چه کرده‌ایم، اظهار کرد: به تمام مردم به یک نسبت یارانه اختصاص یافت، اما پس از مدتی دولت و مجلس به این فکر افتادند که تعداد یارانه‌بگیران را کاهش دهند، اما نتوانستند این اقدام را عملیاتی کنند، چرا که حقی برای مردم ایجاد شده بود و عملا مجلس و دولت نتوانستند در این زمینه توافقی داشته و تعداد یارانه‌بگیران را کاهش یابند و تنها به اقشار آسیب پذیر جامعه یارانه پرداخت شود.

در فضای امروز اقتصاد کشور نمی‌توان بنزین 3 هزار تومانی به مردم فروخت

وی با بیان اینکه پرداخت بنزین به هر ایرانی به سرنوشت هدفمندی یارانه‌ها مبتلا می‌شود، افزود: با این طرح در آینده نه چندان دور مشکلی از مشکل کشور رفع نمی‌شود و سپس باید بگوییم که افراد ثروتمند و دهک‌های بالای درآمدی از لیست بنزین بگیران حذف شوند که این موضوع نیز مشکل جدیدی برای کشور ایجاد می‌کند.

نعمتی با تاکید بر اینکه در فضای امروز اقتصاد کشور نمی‌توان بنزین 3 هزار تومانی به مردم فروخت، ادامه داد: تصمیم عاقلانه مدیریتی در شرایط کنونی کشور این است که مصرف سوخت ساماندهی شود، سپس شرایط اقتصادی از حالت امروزی خارج و بحث دیگری درباره بنزین مطرح شود.

اختصاص بنزین به هر ایرانی اقدامی شتابزده است

وی با بیان اینکه در موضوع هدفمندی یارانه‌ها اصلی‌ترین پایه این بود که قیمت بنزین و فرآورده‌های نفتی به ۹۵ درصد فوب خلیج‌فارس برسد، تاکید کرد: آیا واقعا چنین اقدامی انجام شده است؟ خیر، بنابراین در شرایط کنونی چنین اقدامی شتابزده بوده و صحیح نیست.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بنده با کارشناسان و معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌ها گفت‌وگو و تاکید کرده‌ام که این اقدام ناپخته است، تصریح کرد: به نظر بنده عده ای مسائل خود را روی دوش مرکز پژوهش‌ها می‌گذارند، در حالی که مرکز پژوهش‌ها یک اقدام خوبی در زمینه اقتصادی انجام داده و با پیشنهاد اختصاص بنزین به هر ایرانی خود مرکز پژوهش‌ها تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: