کد خبر : ۱۸۴۳۱۵
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
رییس اتحادیه موسسات و شرکت‌های حمل‌ونقل کالای برون‌شهری، افزایش سه برابری هزینه حمل‌ونقل داخلی کالا را رد کرد.

به گزارش بورس‌نیوز، حسین احمدی‌زاده در رابطه با وضعیت حمل‌ونقل کالاهای برون‌شهری اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات رانندگان و صنف حمل‌ونقل کالای برون‌شهری آن‌طور که باید رفع نشده و از مشکلات این صنف می‌توان به کمبود لاستیک، افزایش قیمت قابل توجه لوازم یدکی در پی افزایش نرخ ارز و کمبود بار به واسطه افت واردات اشاره کرد.

رییس اتحادیه موسسات و شرکت‌های حمل‌ونقل کالای برون‌شهری در واکنش به این موضوع که برخی می‌گویند نرخ حمل‌ونقل کالا نسبت به گذشته با رشد سه برابری همراه بوده است، گفت: هزینه حمل‌ونقل بار با وجود افزایش هزینه‌های جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تنها ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: تعیین قیمت حمل‌ونقل بار تابع میزان عرضه و تقاضا است و هر زمانی که میزان بار افزایش یابد، نرخ حمل‌ونقل افزایش می‌یابد و در حال حاضر که با کمبود بار مواجه هستیم، نرخ حمل‌ونقل افزایش قابل توجهی نداشته است.

احمدی‌زاده حمل‌ونقل بار با قیمت‌هایی بیش از نرخ مصوب را رد کرد و گفت: در حال حاضر جابه‌جایی بار با اصطلاح پشت بارنامه‌ای که قیمت بیشتری نسبت به نرخ‌های مصوب و بدون درج در بارنامه دارد، عمومیت نداشته و احتمال داده می‌شود تنها در مسیرهایی که وسیله حمل‌ونقل کم باشد، برای جابه‌جایی محصولات کشاورزی حمل پشت بارنامه به ندرت انجام شود.

رییس اتحادیه موسسات و شرکت‌های حمل‌ونقل کالای برون‌شهری خاطرنشان کرد: بازار لاستیک با کمبود مواجه است و رانندگان نمی‌توانند نیاز خود را در این بازار رفع کنند و باید عرضه لاستیک به میزانی باشد که دست افراد سودجود برای احتکار در راستای افزایش قیمت آن قطع شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: