تعداد بازدید : ۷۶۸
کد خبر : ۱۸۴۳۹۹
رییس هیات مدیره خانه صنعت، معدن جوانان ایران تاکید کرد:
۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
رییس هیات مدیره خانه صنعت، معدن جوانان ایران گفت: تولید و صادرات دو رکن اساسی اقتصاد کشور محسوب می شود و باید مسیر را برای کالاهای صادراتی ساخت داخل تسهیل کرد.
به گزارش بورس‌نیوز، رضا امیدوارتجریشی رییس هیات مدیره خانه صنعت، معدن جوانان ایران با اشاره به اهمیت تولید ملی و حمایت کارآفریمان و بنگاه‌های تولید ملی اظهار کرد: تولید و صادرات دو رکن اساسی اقتصاد کشور تلقی شده و باید با سهولت مسیر تولیدات صادرت‌گرا و حمایت از تولیدکننده، مسیر را برای کالاهای صادراتی ساخت داخل تسهیل کرد.

وی با اشاره به اینکه ممانعت از تولید و صادرات کالای دارای ارزش افزوده ساخت داخل، یک‌نوع ضد تولید است، ادامه داد: یکی از اشتباه‌های رایج بین دستگاه‌های اجرایی، سد راه صادرات به بهانه حمایت از کالای ملی بوده اما عموما به‌جای آنکه نظارت‌ها به سمت حمایت باشد، گاها ضد تولید عمل می‌شود چراکه نباید برای مازاد تولید بنگاه‌های اقتصادی محدودیت ایجاد کرد.

تجلیل از 37 چهره ماندگار و مدیر جوان

علی صدری دبیر دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان، مدیران جوان و چهره‌های ماندگار و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران در ادامه این نشست خبری اعلام کرد در دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان کشور که نوزدهم آذرماه برگزار می شود، از 37 چهره ماندگار، مدیر جوان و واحد صنعتی، معدنی و خدماتی تجلیل می شود.

وی ادامه داد: در این دوره چهار چهره ماندگار، 18 مدیر جوان، هشت واحد صنعتی، 2 واحد معدنی، سه واحد خدماتی، یک پژوهشگر نمونه و یک شهرک صنعتی بخش خصوصی نمونه برگزیده شدند.

شاخص و معیارهای انتخاب

دبیر جشنواره ملی تولیدکنندگان در همین رابطه اظهار کرد: نسبت ظرفیت تولید یک ساله منتهی به سال 1396 و مقایسه آن با دوره پیش از آن، اشتغال ایجاد شده، اشتغال موجود، فقدان منع صادراتی، میزان صادرات و رشد آن و همچنین ابتکارها و نوآوری ها از این شاخص ها به شمار می رود.

وی با اشاره به پارامترهای داوران این جشنواره تاکید کرد: ثبت در بانک های اطلاعاتی، داخلی سازی خطوط تولید، توجه به تحقیق و توسعه و شمار شاغلان در این بخش، برخورداری از آزمایشگاه، ارائه کالاهای جدید، کاربرد اقتصادی تحقیقات، توسعه واحدها، تعمیر و بازسازی و به روزرسانی واحدها،‌ کاهش مصرف انرژی، نظام مشارکتی و استفاده از نظرسنجی، توجه به ورزش، مسوولیت پذیری اجتماعی، تحقق استانداردهای داخلی، بین المللی و کیفیت، ارائه خدمات رفاهی، ثبت اختراعات و همچنین حضور در سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی دیگر شاخص های در نظر گرفته شده است.

صدری بیان داشت: در موضوع چهره‌های ماندگار و مدیران جوان شاخص هایی همچون مدرک تحصیلی، سوابق تحقیقاتی و پژوهشی، دوره های تخصصی مرتبط طی شده، تالیف، ترجمه و نگارش مقاله، عناوین و افتخارات، سوابق کار تولیدی، اجرایی‌ نظارتی و مدیریتی، ارائه خدمات برجسته ملی و بین المللی و همچنین ثبت ابتکار، اختراع و خلاقیت ها مطرح بود.

به گفته وی، از اواسط اردیبهشت امسال فراخوانی برای خوداظهاری شرکت ها ارسال شد که تا پایان مهلت آن یعنی سی‌ام آبان ماه، فرم‌های تکمیل شده از 630 واحد به دبیرخانه رسید.
در این پیوند هفت نفر داور با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی خانه‌های صنعت، معدن و تجارت استان ها به کار گرفته شدند و در کمیته علمی برای بررسی صحت و سقم مستندات، از واحدها بازدید و با افراد مصاحبه شد.

قرار است نوزدهم آذرماه در دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان، مدیران جوان و چهره های ماندگار که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود، شماری از وزیران پیشین صنعت، معدن و تجارت حضور داشته باشند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: