تعداد بازدید : ۱۰۸۹
کد خبر : ۱۸۴۵۰۷
عضو هیات رئیسه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار کرد:
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
عضو هیات رئیسه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: با عنایت بر اینکه ما معتقد هستیم یکی از مسیرهای برون‌رفت از وضع موجود اقتصاد، تعیین تکلیف بانک‌ها و تسهیل‌گیرندگان بود، به همین دلیل برای بودجه سال 97 پیشنهادی به کمیسیون تلفیق در این زمینه ارائه کردیم که در کمیسیون و صحن علنی تصویب شد.
به گزارش ‌بورس‌نیوز، علی وقف‌چی با اشاره به اصلاح بند (و)تبصره 16 قانون بودجه سال 97 که مرتبط به بخشودگی بدهی‌های بانکی تولیدکنندگان می‌شود، گفت: با عنایت بر اینکه ما معتقد هستیم یکی از مسیرهای برون‌رفت از وضع موجود اقتصاد، تعیین تکلیف بانک‌ها و تسهیل‌گیرندگان بود، به همین دلیل برای بودجه سال 97 پیشنهادی به کمیسیون تلفیق در این زمینه ارائه کردیم که در کمیسیون و صحن علنی تصویب شد.

وی افزود: با توجه به فاصله گرفتن قانون هدف قانون‌گذار، در صحن علنی با تلاش نمایندگان و رئیس مجلس، بند (و) تبصره16به کمیسیون برگردانده شد تا منظور قانون‌گذار مجدد لحاظ شود.

عضو هیات رئیسه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: به هر دلیلی بانک مرکزی به این موضوع عمل نکرد و قانون را برای اصلاح کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارسال کرد، در این کمیسیون اصلاحاتی صورت گرفت که از هدف اصلی قانون‌گذار فاصله داشت.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس دهم بیان کرد: با توجه به فاصله گرفتن قانون هدف قانون‌گذار، در صحن علنی با تلاش نمایندگان و رئیس مجلس، بند (و) تبصره16به کمیسیون برگردانده شد تا منظور قانون‌گذار مجدد لحاظ شود.

وی گفت: در اصلاحیه جدید آورده شده بود که تنها تولیدکنندگانی که پروانه بهره‌برداری دارند، می‌تواند از این بخشودگی بدهی بانکی بهره‌مند شوند این در حالی است که بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی برای دریافت تسهیلات هیچگونه پروانه بهره‌برداری ندارند.

سود مرکب بزگترین ضربه به تولید است

وقف‌چی در ادامه با تاکید براینکه قرار قانونگذاری بر این بود که این تسهیلات شامل حال همه شود، بیان کرد: باید این قانون شامل حال همه بدهکاران بانکی از جمله تولیدکنندگان، ارائه دهندگان بخش خدماتی، وام ازدواج و دیگران که دچار چالش هستند، شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: معتقد هستیم ربا یا سود مرکب بزگترین ضربه به تولید است، از سوی دیگر تاکید شده بود که طبق قرار داداولیه سود مرکب بخشوده شود که در اصلاحیه اخیر این موضوع از قانون حذف شده بود.

وی گفت: باید قانون شامل حال بدهکاران بانکی شود که تا شهریور سال 97 سر رسیدشان رسیده باشد، همچنین زمان اجرا تاپایان شهریور بود که در اصلاحیه به پایان سال تغییر کرده بود اما از آنجایی که تا طی روند تایید اصلاحیه قانون سال به پایان می‌رسد باید در زمینه زمان اجرا تجدیدنظر شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه این قانون فرصت طلایی برای بانک‌ها است، چرا که با تسویه آسان بدهی‌ها به سرمایه خود دست پیدا کرده، بیان داشت: بانک مرکزی اگر تصور می‌کرد که نمی‌تواند قانون را اجرا کند باید ابتدای سال اعلام می‌کرد نه اینکه شهریور ماه زمان پایان اجرای قانون درخواست اصلاحیه می‌داد، انتظار می‌رود مجلس در بعد نظارتی جدیت لازم راداشته باشد تا قوانین اجرایی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: