تعداد بازدید : ۷۴۱
کد خبر : ۱۸۴۵۲۲
با توجه به پس‌گرفتن امضاهای تعدادی از متقاضیان؛
۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
یک عضو اصلا‌ح‌طلب هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از کاهش امضاهای استیضاح وزیر امور خارجه خبر داد و گفت: با تلاش‌هایی که از جانب آقای ذنور و برخی دوستان دیگر صورت گرفت تعداد امضاهای استیضاح ظریف به ۹ فقره رسیده و در نتیجه موضوع منتفی خواهد بود.
به گزارش بورس نیوز، علیرضا رحیمی، با اشاره به آخرین وضعیت طرح استیضاح وزیر امور خارجه اظهار کرد: با توجه به اینکه انگیزه‌های استیضاح‌کنندگان یکدست نبوده و اتفاق نظر کامل وجود نداشت مرحله پس گرفتن امضاها نیز به همین ترتیب انجام شد و نمایندگان به دلایل مختلف امضای خود را پس گرفتند.

وی با بیان اینکه استیضاح‌کنندگان تقریباً به جز محور پولشویی در مورد سایر محورهای استیضاح ظریف اتفاق‌نظر نداشتند، خاطرنشان کرد: در مجموع با توجه به تلاش‌هایی که برای پس گرفتن امضاها انجام گرفت و نمایندگان مختلف به خصوص آقای ذوالنور جهت اقناع تعدادی از استیضاح‌کنندگان برای انصراف از این استیضاح تلاش کردند در نهایت تعداد امضاها از حد نصاب قانونی یعنی ۱۰ امضا کمتر شد و عملاً موضوع استیضاح از دستور کار خارج خواهد شد.

عضو اصطلاح‌طلب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آقای ذوالنور این استیضاح را امضا نکرده بود و با وجود اصرار برخی از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی، وی تاکید داشت که موارد ابهامی را در قالب سوال از وزیر خارجه پیگیری خواهد کرد و استیضاح ظریف را در شرایط فعلی کشور و نیز با توجه به آنکه مراجع اعظام هم توصیه‌هایی داشتند، به نفع کشور و در راستای منافع نظام نمی‌دانست و به همین دلیل سعی کرد تا برخی از استیضاح‌کنندگان را نیز با خود همراه کند.

این عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد: با وجود آنکه استیضاح‌کنندگان در کمیسیون توصیه‌های آقای ذوالنوذ را نپذیرفتند، تلاش‌ها ادامه پیدا کرد و در نهایت تعداد امضاهای این استیضاح به ۹ امضا رسید و با این حساب موضوع استیضاح ظریف منتفی خواهد بود.

رحیمی در پایان تاکید کرد: البته در دقایق پایانی صحن خبری در خصوص کاهش تعداد امضاها تا ۸ فقره نیز به بنده رسید که نمی‌توانم صحت آن را تایید کنم اما حتی با ۹ امضا هم استیضاح منتفی خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: