تعداد بازدید : ۶۲۳
کد خبر : ۱۸۴۶۱۵
مدیر اچ‎اس‎یی شرکت ملی نفت ایران مطرح کرد:
۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
مدیر اچ‎اس‎یی شرکت ملی نفت ایران از آغاز اجرای طرح تعیین حریم ایمنی خطوط لوله، تاسیسات و چاه‎های خشکی در این شرکت با همکاری یک شرکت مهندسی مشاور ایرانی خبر داد.

به گزارش بورس نیوز، مانی عبدالله‌زاده، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران این شرکت از اجرای طرح تعیین حریم ایمنی خطوط لوله، تاسیسات و چاه‌های خشکی خبر داد و گفت: تاسیسات سرچاهی، تاسیسات بهره‌برداری نفت و گاز، ایستگاه‌های تقویت فشار، تاسیسات بوستر کلاستر، واحدهای تزریق گاز، نمک‌زدایی، ان‌جی‌ال، شیرین‌سازی گاز، مخازن ذخیره نفت، خطوط لوله نفت و گاز ترش و شیرین و چاه‌های نفت و گاز از جمله محدوده اجرای طرح هستند و این طرح در مدت ۱۲ ماه اجرا میشود.

وی با بیان اینکه تعیین حریم دریایی تأسیسات و سکوها خارج از دامنه شمول این مطالعه است، افزود: این طرح به صورت یکپارچه و متمرکز برای شرکت‌های تابعه نفت از جمله شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی، نفت فلات قاره، نفت و گاز اروندان، ملی حفاری، نفت و گاز پارس، متن، نفت خزر، پایانه‌های نفتی، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیریت اکتشاف انجام می‌شود.

عبدالله‌زاده با تاکید بر لزوم استفاده از استانداردهای روزآمد برای طراحی خطوط لوله و تأسیسات نفتی و همچنین رعایت حریم‌ ایمنی برای حفظ سرمایه انسانی و مالی گفت: تعیین حریم اطراف تاسیسات و خطوط لوله باید به‌درستی و با دقت انجام شود. اگر حریم ایمنی به حد غیرضروری بزرگ انجام شود می‌تواند سبب تحمیل هزینه‌های زیاد و ایجاد مشکل برای بومی‌های منطقه باشد.

به گفته وی، در سال‌های اخیر استفاده از نرم‌افزارهای روزآمد برای شبیه‌سازی حوادث همراه با نشتی در صنایع همراه با مواد خطرناک بسیار مرسوم شده، به‌طوری که در بسیاری از پروژه‌های در حال انجام در صنعت نفت، استفاده از ابزاری تحت عنوان آنالیز پیامد به صورت الزام درآمده که در این طرح مطالعاتی نیز از سامانه مشابه استفاده می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: