تعداد بازدید : ۹۵۵
کد خبر : ۱۸۴۷۸۷
امروز در بازار سرمایه ثبت شد؛
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
شاخص کل بورس تهران امروز در روندی متعادل به کار خود پایان داد.

به گزارش بورس‌نیوز، شاخص قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 24 واحدی به رقم 166 هزار و 915 واحد رسید.

در همین زمینه شاخص کل هم ‌وزن با کاهش 40 واحدی به عدد 27هزار و 714 واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 19 واحدی در سطح یک هزار و 857 واحد قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات بورس تهران، در نماد معاملاتی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 108 واحد،بانک تجارت با 65 واحد و خدمات انفورماتیک با 37 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با 69 واحد، پتروشیمی جم با 43 واحد و گروه مپنا با 36 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

همچنین امروز ارزش کل معاملات بورس تهران در حالی به بیش از 397 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 617 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 130 هزار و 739 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه اتکایی امین، شیر و گوشت زاگرس شهر کرد، صنایع ماشین‌های اداری ایران، پالایش نفت لاوان، توکاریل، ذوب‌آهن اصفهان، گروه دارویی البرز، سیمان ایلام، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، توکاریل، شهد ایران، گروه دارویی سبحان، ذغال سنگ نگین طبس و بسته‌بندی ایران متوقف شدند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، امروز در بازار دوم بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۲۰ میلیون سهم فولاد هرمزگان جنوب به ارزش هشت میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو شد.

به طور کلی معاملات امروز بورس در بسیاری از نمادها متعادل انجام شد. با این وجود صنایعی همچون دارویی و بانک‌ها با اقبال بیشتری از سوی سهامداران همراه شدند.

برای دومین روز معاملاتی، بورس تهران شاهد سردمداری حقوقی‌ها در زمینه مالکیت سهام بود. به این ترتیب خالص تغییر مالکیت بورس تهران به رقم 55 میلیارد تومان و از سمت حقیقی به حقوقی ثبت شد.

حقیقی‌ها در حالی امروز بیشترین حجم خرید را در نمادهای بانکی داشتند که در آن سمت، بیشترین حمایت حقوقی‌ها از نمادها محصولات شیمیایی صورت گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: