تعداد بازدید : ۶۲۸
کد خبر : ۱۸۴۸۰۷
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:
۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و اعلام قیمت جدید به مزارن یکهزار 600تومان برای هر کیلوگرم قابل قبول نیست.

به گزارش بورس‌نیوز، احمدعلی کیخا در خصوص افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط دولت، اظهار کرد: دولت در راستای افزایش قیمت خرید تضمینی گندم با اصلاح قیمت اعلام شده اقدامات و عقب نشینی داشته است.

میزان افزایش قیمت گندم قابل قبول نیست

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و اعلام قیمت جدید به مزارن یکهزار 600تومان برای هر کیلوگرم قابل قبول نیست، گفت: براساس اقدامات و محاسبات کارشناسی صورت گرفته توسط نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس حداقل قیمت این محصول باید بین 2 هزار تا 2 هزار و 200تومان توسط دولت تعیین شود.

طرح سوال از رئیس‌جمهور و استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در پی عدم افزایش قیمت گندم

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در خانه ملت در خصوص اینکه با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی قیمت‌ خرید تضمینی گندم افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم به میزان واقعی موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی و سوال از رئیس‌جمهور مطرح است.

نباید هزینه شرایط اقتصادی کشور بر دوش کشاورزان باشد

این نماینده مردم در خانه ملت در پایان، خاطرنشان کرد: اگر قرار است کمکی به اقتصاد کشور در شرایط بحرانی موجود صورت بگیرد نباید صرفا هزینه آن بردوش تولیدکنندگان محصولات کشاورزی باشد.

گفتنی است دولت قیمت خرید تضمینی گندم را با دوماه تاخیر نسبت به مهلت قانونی یک هزار و 470تومان تعیین کرد که با توجه به فشارهای وارده از سوی کشاورزان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، قیمت خرید تضمینی این محصول به میزان 130تومان در هر کیلوگرم افزایش پیدا کرد اما راضی‌کننده نبود.

همچنین نمایندگان در مجلس شورایی اسلامی با امضاء بیانیه‌ای قیمت تعیین شده را اجحاف در حق کشاورزان دانسته و باتوجه به قیمت ارز و ابزارهای کشاورزی خواستار تجدیدنظر در قیمت‌گذاری‌ها و محاسبه قیمت‌های به صورت واقعی شدند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: