تعداد بازدید : ۳۷۸۲
کد خبر : ۱۸۴۹۸۱
اختصاصی بورس‌نیوز؛
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
در حالی سازمان خصوصی‌سازی از آگهی مجدد بلوک کنترلی سهام مجتمع آلومینیوم المهدی و دارایی‌های طرح هرمزال خبر داده که خبرها حاکی از واگذاری این دارایی به یک کارخانه‌دار تولیدکننده پروفیل‌های آلومینیومی حکایت دارد.

رونمایی از مالک جدید آلومینوم المهدی و هرمزال

به گزارش بورس نیوز، به گواه شاهدان محلی، مجتمع آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به اسدالله .میم مالک کارخانه آلومینیوم سازی خاتم واگذار شده است.

این کارخانه شمش آلومینیوم را به پروفیل‌های آلومینومی جهت مصارفی همچون درب و پنجره تبدیل می‌کند.

با وجود آگهی سازمان خصوصی‌سازی اما تعیین فرصت 4روزه به متقاضیان خواهان شرکت در واگذاری مجدد بلوک 77.22 درصدی سهام مجتمع آلومینیوم المهدی و 100 درصدی دارایی‌های طرح هرمزال و با توجه به در پیش بودن سررسید نخستین قسط سه میلیون و 921 هزار یورویی وام جعاله دریافتی این مجتمع از بانک صنعت و معدن و در عین حال انتشار این آگهی جنبه تشریفاتی داشته و به نظر برای از سر باز کردن تکالیف قانونی این سازمان است.

از نکات جالب توجه در این اطلاعیه واگذاری 100 درصد از دارایی‌های طرح هرمزال است در حالی که این طرح معاف از مالیات هم اکنون تبدیل به شرکت ثبت شده آلومینیوم هرمز جنوب در اداره ثبت شرکت‌های دامغان شده است که می‌بایست مجدد ارزیابی دارایی شود.

مالک قبلی مجتمع آلومینیوم المهدی در بازار سهام نیز فعال بوده و علاوه بر سهامداری در بانک تجارت در سرمایه‌گذاری ملی ایران ، آلومتک،آلوم رول ، آلومراد و دیگر شرکت‌های معدنی فعال در سرب و روی نیز بطور مستقیم و غیرمستقیم دارای سهام مدیریتی و کنترلی است.

پژوهشگر اقتصاد
-
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
…………………………………..
طی این چند سال ، تاراج اموال عمومی به نام خصوصی سازی چه نفعی برای کشور داشته است ؟ ! نتیجه و در واقع فاجعه خروجی اینکه دست دولت از صنایع و معادن ثروتساز خالی شده است . مجبور است طلب پیمانکاران ، بیمه ها و بانکها را ندهد . حتی از بانک مرکزی و آستان قدس استقراض نماید . نتیجه این کسری بودجه دلت هم میشود : ( تورم ) .
......................................................
مثال :
.................................................................................

وزیر نفت ، مهندس زنگنه: یک پالایشگاه ها 300 هزار بشکه ای، 6 میلیارد دلار قیمتش است.
( 21 آذر 97 )
یعنی قیمت یک پالایشگاه میشود شصت هزار میلیارد تومان !!! ... درست شنیدید : (( شصت هزار میلیارد تومان !!! )) 60000000000000 تومان !!! ... با دلار ده هزار تومانی .
.......................................... با دلار پنج هزار تومانی هم میشود : سی هزار میلیارد تومان !!!

بروید ببینید پالایشگاهها و پتروشیمیها با چه اعدادی توسط کارشناسان محترم !!دادگستری ، قیمت گذاری و به بخشهای ویژه هدیه شده اند . حت اعداد بعضا به یک دهم قیمت روز هم نمیرسد .
این موضوع شاه کلید اصلی مشکلات اقتصادی ایران ، کسری بودجه و تورم است .
…………..
ناشناس
ROMANIA
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
اگر سهام به این شخص واگذار شده شرکت سرسامان خواهد گرفت چرا که این شخص 40سال است در صنعت آلومینیم فعال بوده و دارای معادن مواد اولهی الومینوم و صنایع وابسته می باشد که هم تخصص خوبی دارد و توان مالی خوبی دارد
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
این شرکت ها که دام جلوی اداره مالیات کاسه ندارم ندارم دست گرفته اند و دائم می گویند نمی توانند حقوق کارگر را بدهند و می گویند تولید به صرف نیست از کجا این همه پول می اورند تا این مجتمع را بخرند المینیوم سازی خاتم هنوز یک صفحه رسمی وب ندارد باید یکبار دیگر به سازمان خصوصی سازی نمره بیست داد
علیرضا م ج
-
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
خصوصی سازی = چوب حراج بر داراییهای مردم
مطلع
-
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
واگذاریهای بزرگ ؛ تبانیهای بزرگ !
عمده واگذاریهای بزرگ صنایع و معادن کشور، در شرایط تبانی انجام میگردد .
و این موضوع ، عامل مهم تنزل اقتصاد ، درآمدهای عمومی کشور و در نهایت
تضییع حقوق ملت و تنزل سطح زندگی است .
واگذاریهای بزرگ ؛ تبانیهای بزرگ !
شک نکنید .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.