تعداد بازدید : ۷۷۱
کد خبر : ۱۸۵۰۳۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش قیمت خودرو، انتظار برای انتشار گزارش‌های شش‌ماهه و عدم ثبات در نرخ ارز موجبات ایجاد بلاتکلیفی در بازار را فراهم کرده که به تبع آن میزان فروش‌های هیجانی نیز افزایش یافته است.

سعید نوری مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه‌گذاری ایران سهام در خصوص وضعیت امروز بازار به بورس نیوز گفت: امروز بازار دچار سردرگمی شده و سهام‌های خودرویی نیز با بلاکلیفی ناشی از قیمت خودرو دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با بیان اینکه بازار در انتظار انتشار گزارش‌های ماهانه و شش‌ماهه شرکت‌ها است، افزود: باید این گزارش‌ها منتشر شود که از این طریق میزان تغییر در مقدار فروش یا صادرات شرکت‌های صادراتی پس از اعمال تحریم‌ها مشخص شود.

نوری با بیان اینکه بلاتکلیفی در قیمت خودرو، انتظار برای انتشار گزارش‌های شش ماهه و عدم ثبات نرخ ارز موجبات افزایش میزان فروش سهام در بازار را فراهم کرده است، گفت: حقوقی‌ها نیز به میزان کافی حمایت نمی‌کنند بنابراین بازار سیر نزولی را در پیش‌گرفته است.

کارشناس بازارسرمایه با تاکید براینکه بلاتکلیفی موجود در بازار موجب افزایش میزان فروش‌های هیجانی شده است، افزود: ارتباط با بانک‌های بین المللی، تجدید ارزیابی دارایی‌ها و اخبار ضد و نقیضی که پیرامون آن‌ها منتشر می‌شود موجبات ایجاد نوسان را در بازار ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه قابلیت اتکای اطلاعات منتشره در بازار کم است، تاکید کرد: به همین دلیل بازار وضعیت نوسانی را تجربه می کند .

نوری با بیان اینکه فعلا روند فعلی بازار ادامه خواهد داشت، افزود: شاید فردا بانک تجارت ازفروش خارج شده و روند مثبت را در پیش گیرد اما فعلا براساس اخبار و شایعات منتشره سهام این شرکت قرمز پوش شده است.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه تعداد شاخص‌های تاثیرگذار در بورس افزایش یافته است، گفت: این امر باعث افزایش میزان ریسک در وقوع پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های کارشناسان خواهد شد اما به نظر می‌رسد که گزارش‌های 9 ماهه شرکت‌ها موجب بهبود وضعیت بازار در ماه‌های آینده خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: