کد خبر : ۱۸۵۱۷۷
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
ماهیت کسب و کار این شرکت، کسب سود از مابه‌التفاوت نرخ تسهیلات ارائه شده به مشتریان شرکت که عمدتا خریدران مدت‌دار و اقساطی محصولات شرکت سایپا هستند و نرخ سود پرداختی تامین مالی وجوه پرداختی به عرضه‌کنندگان از بانک ها و سایر تامین‌کنندگان مالی است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده شش ماهه شرکت لیزینگ رایان سایپا، این شرکت در نیمه نخست سال جاری موفق به کسب سود خالص 1 هزار و 396 میلیارد ریالی گردیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 90 درصد افزایش را نشان می دهد.

ماهیت کسب و کار این شرکت، کسب سود از مابه‌التفاوت نرخ تسهیلات ارائه شده به مشتریان شرکت که عمدتا خریدران مدت‌دار و اقساطی محصولات شرکت سایپا هستند و نرخ سود پرداختی تامین مالی وجوه پرداختی به عرضه‌کنندگان از بانک ها و سایر تامین‌کنندگان مالی است. همچنین، مقادیر لیزینگ خودروها نیز نقش بسیار مهمی در ایجاد سود برای شرکت خواهد داشت.

تحقق سود خالص 155 ریالی «ولساپا» در شش ماهه نخست امسال

با توجه به اینکه خودروهای شرکت سایپا عمدتا به صورت 3 تا 5 ساله در قالب لیزینگ به اشخاص ارائه می گردد و همچنین با توجه به استانداردهای حسابداری شناسایی درآمدهای فروش اقساطی، می‌توان اینگونه بیان نمود که درآمدهای سالیانه شرکت لیزینگ رایان سایپا از محل تجمیع بخشی از درآمدهای دو سال گذشته و سال اخیر این شرکت و در برخی موارد بخشی از درآمدهای قبل از دو سال گذشته است. به این ترتیب، نکته اصلی گزارش این شرکت در حال حاضر این است که بخش مهمی از سود کسب شده مربوط به سنوات گذشته و فروش خودرو در سال‌های گذشته است و در سال جاری با توجه به کاهش مقادیر تولید و فروش گروه سایپا ، به طور قطع شاهد کاهش محسوس فعالیت‌های لیزینگ شرکت رایان سایپا خواهیم بود که اثرات آن علاوه بر سال جاری در سال آینده و سال 1399 نمایان خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: