کد خبر : ۱۸۵۲۰۰
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت:
۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: جزییات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی در این کمیسیون تصویب شد.

به گزارش بورس‌نیوز، اسدالله قره‌خانی، با بیان این‌که در جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، طرح یک شوری افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی تصویب شد، گفت: این طرح با حضور مسئولان و کارشناسان وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

وی افزود: بررسی این طرح چندی پیش در کمیسیون انرژی مجلس آغاز شده بود که مطابق با آن، افزایش پالایشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت‌ و سرمایه مردمی و فعال کردن بازار بورس مدنظر بوده است. از آنجا که کلیات این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی مصوب شده بود جزئیات آن نیز بررسی شد و به تصویب اعضای کمیسیون انرژی رسید.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کارشناسان دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نفت در این طرح گنجانده شده و تصویب شده است،‌ تصریح کرد: معتقدم طرح تصویب‌شده در کمیسیون طرح جامعی است. با طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها می‌توان تحرک اقتصادی در کشور ایجاد کرد، زیرا بسیاری از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی هستند.

قره‌خانی این طرح را با توجه به این‌که حداکثر تا دو سال تنفس پرداخت قیمت خوراک در سال آغاز بهره‌برداری در آن در نظر گرفته شده، یکی از جذاب‌ترین طرح‌های اقتصادی در چند سال اخیر دانست.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: