تعداد بازدید : ۸۳۱
کد خبر : ۱۸۵۲۵۹
مدیر امور سهام شرکت توس گستر در گفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
مدیر امور سهام شرکت توس گستر گفت: براساس پیش‌بینی‌ها در صورت های مالی سال آینده رشد مطلوبی شناسایی خواهد شد اما چگونگی فروش پروژه برج کوثر یکی از عوامل موثر در این زمینه خواهد بود زیرا فروش یک‌جای این برج سود مطلوبی را برای شرکت به همراه خواهد داشت.

به گزارش بورس نیوز، سرمايه گذاري توسعه شهري توس گستر در دوره مالی 9 ماهه منتهی به 97/03/31 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 5 ریال زیان شناسایی کرده این در حالیست که این شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم 382 ریال سود محقق کرده بود بنابراین می‌توان گفت این شرکت در این دوره ضمن به ثبت رساندن افزایش سرمایه 33% مبلغ ۴,۴۹۳میلیون ریال زیان محقق کرده است.

در این خصوص مهدی کاظمی مدیر امور سهام شرکت توس گستر در گفت و گوبا بورس نیوز با بیان اینکه تاکنون پروژه برج کوثر فروخته نشده است، گفت: یکی از زمین های شرکت نیز باید به تهاتر برسد که در اینصورت شاهد رشد سود شرکت خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زمین های شرکت افزایش قیمت را تجربه کرده اند،افزود: ولی سود شرکت زمانی شناسایی می‌شود که فروش انجام شود بنابراین به دلیل اینکه تاکنون پروژه‌ای به فروش نرسیده سودی نیز شناسایی نشده است.

کاظمی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌ها در صورت های مالی سال آینده رشد مطلوبی شناسایی خواهد شد اما چگونگی فروش پروژه برج کوثر یکی از عوامل موثر در این زمینه خواهد بود زیرا فروش یک‌جای این برج سود مطلوبی را برای شرکت به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این شرکت در اطراف حرم نیز زمینی دارد، افزود: اگر این زمین نیز مورد تهاتر قرار گیرد سود زیادی نصیب شرکت خواهد شد.

مدیر امور سهام شرکت توس گستر با بیان اینکه برای دوره مالی بعدی افزایش سود را تجربه خواهیم کرد، ادامه داد: اما میزان سود حاصله قابل پیش بینی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه فروش زمین در میزان سود شرکت تاثیرگذار خواهد بود، گفت: رشدپرتفوی بورس نیز در افزایش سود شرکت موثر خواهد بود.

کاظمی با بیان اینکه این شرکت بدهی و وام بانکی ندارد، ادامه داد: به همین دلیل بنیاد مالی شرکت قوی بوده اما تا زمانی که وضعیت اقتصادی کشور به ثبات نسبی دست یابد برای شروع پروژه ها کمی با احتیاط عمل می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: