تعداد بازدید : ۸۷۲
کد خبر : ۱۸۵۲۹۷
کارشناس بازار سرمایه گفت:
۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سیستم حمل‌‌ونقل مناسب و قدرت کشور در ترانزیت کالا و خدمات، بسیار در قدرت لجستیکی کشور اهمیت دارد.

به گزارش بورس نیوز، ولی نادی قمی، اظهار کرد: اخیرا یک ابزار مالی جدید با عنوان صندوق سرمایه‌گذاری با سرمایه بخش خصوصی به بازار سرمایه اضافه شده و شرکت‌های خصوصی و حتی دولتی می‌توانند از منابع این صندوق کسب و کار خود را توسعه دهند تا به توسعه اشتغال و رونق اقتصادی کشور کمک کنند.سرمایه‌گذاری با سرمایه بخش خصوصی

وی با بیان اینکه برآورد می‌شود گزارش عملکرد فصل سوم شرکت‌ها نسبت به دو فصل و مدت مشابه سال قبل بهتر باشد، افزود: در کنار این عامل، کاهش نرخ بازده بدون ریسک ( نرخ سود سپرده‌ها) که از سوی بانک مرکزی دنبال می‌شود، نیز به تدریج اثر مثبت خود را بر روی بازار سهام خواهد گذاشت.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به فرصت‌های بالقوه در حوزه‌های مختلف به ویژه حمل‌‌ونقل اظهار کرد: پیش نیاز توسعه اقتصادی و رشد اقتصادی کشور توسعه سیستم حمل‌‌ونقل است و اگر به عنوان یک کشور تولید کننده بخواهیم تولیدات خود را به بازارهای جهانی صادر کنیم، باید سیستم حمل‌‌ونقل خود را توسعه دهیم.

نادی قمی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه حمل‌‌ونقل ریلی، سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است و اگر می‌خواهیم ایرانی آباد و سربلند داشته باشیم، لازم است سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه تقویت شود.

وی با بیان اینکه توسعه سیستم حمل‌‌ونقل، پیش نیاز توسعه پایدار کشور است، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم به عنوان یک کشور تولید کننده با بازارهای جهانی ارتباط داشته باشیم و کالاهای خود را عرضه کنیم باید یک سیستم حمل‌‌ونقل کارآمد و بهره‌ور داشته باشیم؛ این گونه خواهیم توانست کالاهای تولید داخل را با صرفه بالا در اختیار مصرف‌کننده قرار دهیم.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: سیستم حمل‌‌ونقل مناسب و قدرت کشور در ترانزیت کالا و خدمات، بسیار در قدرت لجستیکی کشور اهمیت دارد.

نادی قمی با بیان اینکه قدرت لجستیکی کشور یعنی توانی که کشور برای تولید کالا و خدمات دارد، گفت: رونق اقتصادی کشور در صورتی پایدار خواهد بود که ما یک سیستم حمل‌‌ونقل کارآمد داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران در موقعیت ترانزیتی ویژه‌ای قرار دارد و کریدور ریلی شرق به غرب آن کارایی بالایی دارد توضیح داد: ایران و ترکیه می‌توانند کشورهای شرق آسیا را به اروپا وصل کنند تا جاده ابریشم مجدد احیا شود.

به اعتقاد نادی قمی با توجه به موقعیت خاص ایران در خاورمیانه، توسعه سیستم حمل‌‌ونقل، یک درآمدزایی پایدار برای کشور ایجاد خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه وسعت کشور کمک می‌کند تا بتوانیم با استفاده از سیستم حمل‌‌ونقل کالاها را به صورت کارآمد و به صرفه به دست مشتریان برسانیم گفت: با توجه به قدیمی بودن ناوگان ریلی کشور ، توسعه و فراگیر شدن آن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های جدید است.

نادی قمی ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ درصد کالاهایی که ما تولید می‌کنیم عمدتا از طریق جاده‌ها به دست مصرف‌کننده می‌رسد این در حالی است که در کشورهای دیگر ۹۵ درصد کالاها از طریق سیستم حمل‌‌ونقل ریلی جابه جا می‌شود.

وی با بیان اینکه نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در حوزه ریلی داریم، گفت: برآوردها نشان می‌دهد نیاز به سرمایه‌گذاری حوزه ریلی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار است؛ ضمن اینکه محوریت این سرمایه‌گذاری باید با بخش خصوصی باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان با اشاره به اینکه ‌در حال حاضر شرکت‌های زیادی در حوزه ریلی فعال هستند افزود: شرکت‌های خصوصی با بازار سرمایه کشور ارتباط مناسبی برقرار کرده اند و اوراق بدهی یا سهامشان در بازار سرمایه عرضه شده و مورد معامله قرار گرفته و از این طریق تامین مالی کرده‌اند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: