تعداد بازدید : ۳۹۰
کد خبر : ۱۸۵۳۷۱
بر اساس آمار ۹ ماهه سال ۲۰۱۸؛
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
میزان تولید معدنی و تولید فلز روی طی ۹ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ روند روبه‌رشدی را طی کرده و درمجموع نسبت به میزان تولید طی همین مدت در سال ۲۰۱۷ افزایش داشته است. اما در همین زمان میزان تقاضا برای شمش روی کاهش یافت، هرچند همچنان میزان تقاضا بیش از عرضه بوده اما از رونق این محصول در بازارهای جهانی کاسته شده است.
به گزارش بورس نیوز، براساس اطلاعات گروه بین‌المللی سرب و روی (ILZSG)، میزان تقاضای ماهانه جهانی برای شمش روی در نهمین ماه از ابتدای سال ۲۰۱۸ به بیشترین رقم یعنی یک میلیون و ۱۵۵ هزار تن رسید. میزان تولید معدنی، تولید فلز و تقاضا برای شمش روی به تفکیک ماه از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا ماه سپتامبر نشان می دهد که میزان تقاضا برای شمش روی در ماه فوریه و مارس در کمترین میزان خود بود اما درمجموع شاهد کاهش قابل توجهی نبوده است.

همچنینمیزان تولید معدنی ماهیانه روی نیز در ماه سپتامبر بیشترین رقم از ابتدای این سال بود و همچنان باید افزود که افزایش تولید مانع از رونق هرچه بیشتر این بازار شده است.  

میزان تولید معدنی، تولید فلز و تقاضا برای شمش روی در ۹ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نشان می دهد میزان تولید معدنی شمش روی در ۹ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ رشد داشته و از ۹ میلیون و ۳۰۳ هزار تن در سال ۲۰۱۷ با ۱.۲ درصد رشد به ۹ میلیون و ۴۱۵ تن در  سال ۲۰۱۸ رسید. میزان تولید فلز روی نیز در همین ۹ ماه نسبت به ۹ ماه سال ۲۰۱۷ رشد ۰.۶۴ درصدی داشت و به ۹ میلیون و ۷۹۰ تن رسید.

برخلاف رشد تولید معدنی و تولید فلز روی، میزان تقاضا برای روی طی ۹ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ نسبت به همین مدت در سال ۲۰۱۷ کاهش ۰.۳ درصدی داشت. هرچند همچنان میزان تقاضا برای شمش روی بیش از تولید این فلز بوده اما افزایش تولید و کاهش تقاضا زمینه را برای از سکه افتادن بازار این محصول در بازارهای جهانی فراهم کرد. درمجموع با وجود افزایش تولید روی، ذخیره انبارهای بورس فلزات بزرگ دنیا از جمله بورس فلزات لندن در کمترین سطح خود پس از سال ۲۰۰۸ قرار دارد. همچنین پیش‌بینی‌ها حاکی از ادامه کمبود این فلز برای سال آتی بوده که همین امر مانع از کاهش طولانی مدت قیمت این فلز شده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: