تعداد بازدید : ۶۷۸
کد خبر : ۱۸۵۴۴۴
مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد:
۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: سازوکار بورس کالا باعث شده تا منابع مالی بیشتری در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تا این منابع در جهت افزایش و توسعه خطوط تولید قرار گیرد.
به گزارش بورس نیوز،  حمید رضا عظیمیان، درخصوص تاثیرات حذف سقف رقابت از معاملات فولاد بر بازار محصولات فولادی گفت: برداشته شدن سقف رقابت سبب شد فاصله قیمت مصرف کننده نهایی و تولیدکننده اصلی کاهش یابد.

ساز وکار بورس کالا برای شفافیت قیمت در بازار فولاد


مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان خاطرنشان کرد: حذف سقف قیمت از معاملات بورس کالا به نفع تولیدکننده شده و سبب می شود تولیدکنندگان بتوانند سرمایه گذاری بیشتری در افزایش تولید داشته باشند. این اقدام، سبب تقویت تولید شده و سازوکار بورس کالا از ابتدای راه اندازی علاوه بر حذف واسطه ها، این بوده است که تولیدکنندگان منابع مالی بیشتری در اختیار داشته باشند تا جهت افزایش و توسعه خطوط تولید خود استفاده نمایند.

مدیر عامل فولاد مبارکه با بیان اینکه سیستم شفاف بورس برای کشف قیمت ها مناسب تر است اظهار داشت: در حال مذاکره و حصول توافق با وزارت صمت هستیم تا سازوکارها برای تولیدکننده و مصرف کننده راحت تر گردد.

براساس این سازوکار جدید شرکت های دارای پروانه بهره برداری و تولیدکنندگان در اولویت بیشتر قرار خواهند گرفت. بر همین اساس از ساز وکار بورس برای شفافیت قیمت بهره گرفته و تعیین سهمیه به وزارت صنعت، معدن و تجارت سپرده می شود.

جابجایی در بازارهای هدف صادراتی فولاد مبارکه در دوران تحریم


عظیمیان در بخش دیگری از صحبت های خود درخصوص تاثیر تحریم ها بر روند صادرات فولاد مبارکه نیز به خبرنگار چیلان گفت: به جهت مسئله تحریم ها، صادرات فولاد مبارکه کمی با مشکل مواجه شده اما در تلاشیم تا این مسائل خللی در روند صادرات فولاد مبارکه ایجاد نکند. فولاد مبارکه برای سال جاری ۱۵ تا ۲۰ درصد از محصولات را به صادرات اختصاص خواهد داد که امیدواریم علی رغم مسائل تحریم، این اعداد محقق گردد. به عبارت دیگر فولاد مبارکه امیدوار است که تا پایان سال به صادرات ۱.۵ تا ۲ میلیون تن محصول دست یابد.

وی تاکید کرد: فولاد مبارکه در پی اعمال تحریم ها، جابجایی هایی در بازارهای هدف صادراتی داشت و مقاصد دیگری را جایگزین بازارهای اروپایی کرده است.

الزام فولاد مبارکه به استانداردهای داخلی و بین المللی تولید ورق


مدیرعامل فولاد مبارکه درباره الزامات کیفی و رعایت استانداردها توسط فولاد مبارکه نیز گفت: فولاد مبارکه چون خود را ملزم به رعایت استانداردهای داخلی و بین المللی می داند. الزام رعایت این استانداردها و کیفیت، فولاد مبارکه را قادر به تولید محصولات خاص نظیر ورق مورد نیاز خودروسازی و لوازم خانگی کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: